LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankysis Paparčiuose

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį, rugpjūčio 12 d., 11 val., vyks į Kaišiadorių rajone esantį Paparčių kaimą, kur lankysis Šv. Juozapo šeimos namuose vykstančioje vaikų dienos stovykloje. Šalies vadovė taip pat aptars kampanijos „Už saugią Lietuvą“ vykdytos vaikų atostogų akcijos rezultatus.

Kampanijos ,,Už saugią Lietuvą” iniciatyva padovanoti vargingiau gyvenantiems vaikams turiningą vasaros laisvalaikį kilo besibaigiant mokslo metams. Buvo planuota, kad šiemet vaikų vasaros stovykloms skirtų lėšų atostogauti užteks tik apie 12 procentų Lietuvos mokinių, iš kurių apie 20 procentų yra vaikai iš socialiai remtinų šeimų. Visi kiti socialinėje atskirtyje gyvenantys vaikai dažnai laiką leidžia žalingoje aplinkoje ir neturi jokios galimybės turiningai leisti laisvalaikio, nuvykti į vasaros stovyklą ar užsiimti dienos centruose.

Šiemet devynios šalies savivaldybės vaikų vasaros stovykloms iš savo biudžeto neskyrė jokių lėšų, ne visos savivaldybės išnaudojo galimybes, kad edukacinės veiklos būtų prieinamos kuo didesniam vaikų skaičiui.

Pirmą kartą vykdyta akcija „Padovanok vaikui vasarą“ sutelkė visus neabejingus žmones, socialiai atsakingas įmones, savivaldybes ir šimtams vaikų suteikė galimybę šią vasarą prisiminti kaip pačią smagiausią ir kupiną įspūdžių.

Į Prezidentės kvietimą padovanoti vaikams turiningą laisvalaikį itin aktyviai atsiliepė verslo įmonės, asociacijos. Jos ne tik prisidėjo finansiškai, bet ir pačios inicijavo veiklas. Šv. Juozapo šeimos namai Paparčiuose – vienas iš akcijos „Padovanok vaikui vasarą“ gerųjų pavyzdžių, kai informacinių ir ryšių technologijų įmonių asociacija „Infobalt“ dvidešimčiai dienos centrą lankančių vaikų padovanojo Robotikos stovyklą.

Kartu su Prezidente Paparčiuose lankysis kampanijos ambasadoriai Rūta Mikelkevičiūtė ir Andrius Tapinas, asociacijos „Infobalt“, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto