Mažeikių rajone nušautas policijos pareigūnas, jo kolegei peršauta koja

Gegužės 29 dieną, 10 val. 28 min., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 buvo gautas pranešimas apie tai, kad Mažeikių rajone, Viekšnių seniūnijoje, Birbiliškės kaime, Savarinos gatvėje dega namas, yra ginkluotas žmogus.

Į įvykio vietą buvo išsiųstos Mažeikių PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stočiai, Telšių AVPK.

Tikrindami gautą informaciją apie Mažeikių r., Viekšnių sen., Birbiliškės kaime smurtaujantį vyrą į jo namus atvykusius patrulius įtariamasis pasitiko šūviais. 40-metis pareigūnas nušautas, pareigūnei sužeista koja.

Įtariamasis (gimęs 1968 m.) galimai pasišalino į šalia esantį mišką, jis gali būti ginkluotas, todėl raginame gyventojus pamačius šį asmenį, nesiartinti prie jo ir kuo skubiau informuoti policiją.

Įvedamas specialus planas, į įvykio vietą išsiųstos gausios Telšių, Klaipėdos ir Šiaulių apskr. pareigūnų pajėgos, policijos antiteroristinių operacijų rinktinės ARAS pareigūnai.

Policijos generalinis komisaras taip pat nutraukė savo planus ir išvyko į įvykio vietą.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla visos policijos bendruomenės vardu reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusio pareigūno artimiesiems.

Ieškomas galimai ginkluotas įtariamasis Stasys Brasas, gimęs 1968 m., anksčiau neteistas, iki šiol policijai nežinomas.

Gaisro vietoje rastas galimai apdegęs žmogaus kūnas, šalia jo – ginklas. Įtariama, kad tai gali būti pareigūną nušovęs įtariamasis.

Kol nepatvirtinta asmens tapatybė, pareigūnai toliau tęsia įtariamojo asmens paieškos priemones.

Kaip informavo policijos departamentas, tarnybos metu buvo nušautas Mažeikių rajono policijos komisariato tyrėjo Sauliaus Žymanto (1980 – 2020), kuris vykdymas pareigas žuvo nuo įtariamojo kulkos.

Gegužės 29 d. tikrindami gautą informaciją apie Mažeikių r., Birbiliškės kaime smurtaujantį vyrą į jo namus atvykusius pareigūnus įtariamasis pasitiko šūviais. Įvykio vietoje buvo nušautas pareigūnas Saulius Žymantas, o jo kolegei – sužalota į koja.

Beveik 19 metų policijoje tarnavęs Saulius buvo vienas geriausių šalies kinologų, ne kartą užėmęs prizines vietas įvairiose policijos kinologų varžybose. Šeima neteko mylinčio vyro ir tėvo.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir visa policijos bendruomenė nuoširdžiai užjaučia pareigūno šeimą, artimuosius bei visus, kurie pažinojo Saulių.