Medikai Kėdainiuose sunkiai sumuštam keturmečiui vilčių išgyventi neteikia

Kaip skelbiama policijos įvykių suvestinėje, sausio 25 d., apie 23 val. 50 min., buvo gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Mindaugo g., sumuštas keturmetis vaikas.

Nuvykus policijos pareigūnams bei greitosios medicinos pagalbos darbuotojams, rastas sunkiai sužalotas mažametis, gimęs 2012 m.

Sulaikyti du įtariamieji – moteris, gimusi 1993 m. ir vyras, gimęs 1989 m.

Kaip surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Kauno klinikų atstovas Vaidotas Gurskis, 4 val. 44 min. į Kauno klinikas iš Kėdainių reanimobiliu buvo pervežtas ypatingai sunkios būklės keturių su pusės metų amžiaus mažametis.

Pagal pradinę greitosios medicininės pagalbos pateiktą informaciją, 0 val. 30 min., į namus atvykusi greitoji medicinos pagalba rado sumuštą mažametį be sąmonės ir nesant širdies veiklos pradėjo gaivinimo veiksmus. Greitąją medicininę pagalbą iškvietė vyras, kuris gyvena tuose namuose teigdamas, kad mama sumušė mažametį.

Atvykus į Kauno klinikas, kadangi tai buvo sunki trauma, iškart buvo aktyvuota traumų komanda ir mažamečiui pradėta teigti pagalba.

Sužalojimai ypatingai sunkūs – sumušimai su pakraujavimu visame kūne, nugaros srityje, praktiškai visas kūnas nusėtas mėlynėmis. Stipriausiai sužalota mažamečio galva – dešinėje pusėje po kietaisiais galvos dangalais išsiliejęs kraujas, patinę smegenys.

Mažametis Kauno klinikose buvo skubiai operuotas neurochirurgų komandos. Medikai pašalino kraujo krešulius, atliko kitus reikalingus chirurginius veiksmus.

Šiuo metu vaikas gydomas vaikų intensyviosios terapijos skyriuje. Jo būklė yra kritinė, vaikas yra be sąmonės, visiškai nereaguojantis, smegenų veiklos gyvybingumo požymių kol kas nesimato, gyvybinės funkcijos palaikomos aparatų ir vaistų pagalba.

Pasak mediko, pagal esamą situaciją, apskritai tokie sužalojimai nėra suderinami su gyvybe.

Kol kas vaikui didesnių kaulų lūžių nėra nustatyta. Yra plaučių sumušimas, bet krūtinės kaulų lūžių nėra.

„Pagal ant vaiko rastas žymes yra matoma, kad buvo mušta ranka ir, galbūt, kitais būdais, naudojant bukus daiktus, kurie baigiasi aštriu galu, nes kai kurios sumušimo vietos yra su žaizdelėmis padengtomis šašais. Tačiau kas galėjo sumušti ir su kuo galėtų nustatyti teismo medikai.“ – sakė Kauno klinikų medikas.

Pasak mediko, žaizdos ir sumušimai nėra vien padaryti naujai, jie yra ir senesni.

Kaip medikams sakė į Kauno klinikas atvykę vaiko artimieji vaikų teisių apsaugos tarnyboms ir kitoms institucijoms yra žinoma, kad tas vaikas yra mušamas ir skriaudžiamas.