Mero Vytenio Tomkaus kreipimasis į gyventojus

Mieli kaišiadoriečiai, tikriausiai dauguma girdėjote, jog Kaišiadorių kraštą ir Lietuvą apskriejo nerami žinia, jog didžiausia rajone veikianti ir daugiau nei keturis dešimtmečius savo istoriją skaičiuojanti įmonė AB Kaišiadorių paukštynas, kuri dėl pandemijos patiria milijoninius nuostolius ir nesulaukia valstybės paramos, planuoja nuo gegužės mėn. stabdyti paukščių supirkimą ir artimiausiu metu planuoja priimti sprendimą dėl Kaišiadorių paukštyno uždarymo. Ši įmonė ne tiktai didžiausias Kaišiadorių krašto darbdavys, sukūręs ir išlaikantis beveik 800 darbo vietų ar stambus mokesčių mokėtojas į valstybės biudžetą vien pernai sumokėjęs daugiau kaip 1,6 mln. Eur gyventojų pajamų mokesčio, 2,3 mln. Eur socialinio draudimo įmokų, išmokėjęs darbuotojams 6,4 mln. Eur darbo užmokesčio ir šias lėšas įliejęs į šalies ekonomiką. Tai ir stambus eksportuotojas, užsienio šalyse parduodantis daugiau kaip 50 proc. pagamintos produkcijos, taip pat Kaišiadorių kraštą garsinanti bei socialinį ir kultūrinį gyvenimą remianti bendrovė. Todėl įmonės uždarymas skaudžiai paliestų mūsų gyventojus, šeimas, ekonomiką, kultūrą.

Galiu pasakyti, kad bendrovės generalinis direktorius Darius Gudačiauskas į mane kreipėsi sausio mėn. ir informavo apie tai, kad su naująja valdžia neranda bendros kalbos, o tai kelia didelę grėsmę bendrovės tolimesnei veiklai. Aš iš karto pasiūliau savo pagalbą tarpininkaujant su valdžios institucijomis ir sausio 15 d. išsiunčiau raštus LR Vyriausybei, Finansų ministrei, Žemės ūkio ministrui, Ekonomikos ir inovacijų ministrei, Seimo narei S. Lengvinienei išdėstydamas susidariusią sudėtingą situaciją bei prašydamas pagalbos. Telefonu situaciją aptariau su Finansų ministre, Seimo nare S. Lengviniene, ŽŪ ministru ir viceministru. Kadangi operatyvių atsakymų negavau, sausio 26 dieną papildomai kreipiausi į Seimo Kaimo reikalų komitetą ir Ekonomikos komitetą bei situaciją aptariau su Kaimo reikalų komiteto nariais. Vasario 10 d. dalyvavau nuotoliniame Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje ir dabar esu kviečiamas dalyvauti šio komiteto posėdyje kovo 3 d. Inicijavau Ekonomikos ir inovacijų ministrės susitikimą su Kaišiadorių rajono verslininkais kovo 4 d., kuriame tikimės detaliai aptarti susidariusią situaciją ir galimą valstybės pagalbą. Paradoksalu, bet ministerijoms tarpusavyje nesusikalbant, į pirmąjį pagalbos nuo karantino nukentėjusiam verslui paketą žemės ūkio, žuvininkystės ir akvakultūros sektoriai apskritai nebuvo įtraukti ir pagalba jiems nebuvo numatyta. Tuo tarpu Lenkija, Latvija ir kitos šalys pagalbą savo gamintojams teikia arba jau yra paskyrusios.

Galiu patvirtinti, kad su bendrovės generaliniu direktoriumi Dariumi Gudačiausku nuolat palaikome ryšį ir aptariame situaciją, nuolat bendraujame su ministerijomis, Seimo nariais ir telkiame jėgas. Kovojame ir kovosime už Kaišiadorių paukštyno išlikimą. Tą šiandien pasakiau ir į mane besikreipusiems Info TV žurnalistams (reportažas bus rodomas pirmadienį), tą sakau ir kiekvienam kaišiadoriečiui. Kova nebus lengva, tai matyti jau šiandien. Girdime tam tikrų pažadų, bet kol kas nematome konkrečių veiksmų ir sprendimų. Todėl esame pasirengę ir toliau ginti bendrovės bei viso krašto interesus, kalbėtis su centrine valdžia ir kovoti dėl paramos. Tai yra vienintelis kelias, kuriuo galime eiti, kad padėtume Kaišiadorių paukštynui.

Tikiu, kad kartu mes galime ne tik įveikti pandemiją, bet ir apsaugoti didžiausią įmonę rajone. Viliuosi, kad bendrovė atlaikys jai tenkančius iššūkius ir ateityje bus pajėgi konkuruoti tiek Lietuvoje, tiek ir už šalies ribų. Todėl būtina, kad atsakingos institucijos išgirstų ir suprastų situaciją, bendradarbiautų tiek su verslu, tiek ir su Kaišiadorių rajono savivaldybe bei kuo greičiau priimtų reikiamus sprendimus.