Miegamojo baldai: kaip pasirinkti kokybišką ir gerą miegamojo lovą?

Miegamasis yra vienas iš tų kambarių, kuriame praleidžiame daug laiko. Tai  mūsų poilsio kambarys, kuriame kasnakt baigiame dieną ir kas rytą pradedame naują. Dėl šios priežasties, labai svarbu, kad miegamajame esantys baldai būtų patogūs, stilingi ir puoštų kambarį bei patenkintų jūsų poreikius. Miegamojo kambaryje rasite ne tik spintas, naktines spinteles ar komodas, bet ir šio kambario karalienę – lovą. Tai miego ir poilsio tvirtovė, kurios dėka galime išsimiegoti ir pailsėti. Tačiau, miegamojo lovos ne tik suteikia patogią ir tinkamą vietą miegui, jos, taip pat, ir stilingai puošia šį kambarį. Dažnu atveju, lova net tampa pagrindiniu, šio kambario stiliaus akcentu. Tačiau, miegamojo kambario lovos, kaip ir patys miegamojo kambariai, būna skirtingos. Jos skiriasi savo dydžiais, stiliais ir spalvomis bei funkcijomis, tad, išsirinkti gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šiame straipsnyje rasite kelis, labai naudingus patarimus, kurie pravers renkantis naują miegamojo lovą.

Dydis

Norėdami išsirinkti ne tik stilingą ir gražią, bet kambariui ir jūsų poreikiams tinkančią lovą, pirmiausia, turėtumėte atsižvelgti į jos dydį. Dydžio pasirinkimas visiškai priklauso nuo jūsų poreikių bei miegamojo kambario dydžio. Miegamajame, dažniausiai, randamos dvigulės lovos, kurių matmenys 180/200×200 cm. Tokia lova suteikia daug erdvės net miegant dviese, todėl, leis patogiai ilsėtis ir miegoti. Tačiau, tiems, kurie gyvena vieni ir turi itin nedidelį miegamąjį kambarį, dvigulė lova gali tapti ne pačiu praktiškiausiu pasirinkimu. Lova neturėtų užgožti viso kambario, o taip pat, palikti laisvos erdvės ir kitiems baldams. Tokiu atveju, naudingiausia rinktis 140-160 cm pločio lovą. Tiesa, naudinga paminėti, kad 200 cm ilgis yra laikomas standartu. Siaura lova puikiai tiks tiems, kurie gyvena ir miega vieni, o taip pat, ir tiems, kurie naktimis miega itin ramiai. Naudinga atsižvelgti ir į lovos aukštį, nes nuo jo priklauso ir patogus lovos naudojimas. Teigiama, kad lova, kartu su čiužiniu, turėtų būti 40-50 cm aukščio. Lova turėtų būti tinkamo dydžio ir netrukdyti pilnai atidaryti duris, prieiti prie langų ar tiesiog praeiti kambaryje. 

Medžiaga

Miegamojo lovos susideda iš kelių dalių: rėmo, atlošo, kurio, gali ir nebūti, grotelių bei čiužinio. Nors mūsų kūnai tiesiogiai kontaktuoja su čiužiniu, nuo kurio ir priklauso mūsų miego kokybė, visai nereiškia, kad kitos lovos dalys yra nesvarbios ir neatlieka jokių funkcijų. Labai svarbios yra tiek grotelės, tiek pats lovos rėmas, kuris siekiant suteikti mums patogią miegojimo vietą, privalo būti tvirtos ir stabilios. Tad, naudinga žinoti, kad lovų rėmai gali būti gaminami iš įvairiausių medžiagų. Standartinės ir klasikinės – medinės lovos. Jos tvirtos, sunkios, tačiau, labai gražios ir puikiai dera tiek prie klasikinio, tiek prie šiuolaikinio, modernaus interjero. Jos, taip pat, gali būti lengvai perdažomos. Tuo tarpu, metalinės lovos suteikia vintažinį įvaizdį, jas lengva valyti ir prižiūrėti. Taip pat, jos yra tvirtos bei stabilios, tačiau, kambariui gali nesuteikti jaukumo jausmo. Na, o tiek metalinės, tiek medinės kėdės gali būti padengtos audiniu. Tokios lovos, kurios yra padengtos medvilne, aksomu, linu spinduliuoja patogumu, minkštumu ir prabanga. Jos elegantiškos, gali būti įvairiausių spalvų, tačiau, yra linkusios kaupti dulkes, todėl, jas valyti teks dažniau. 

Stilius

Išsirinkę tinkamą dydį, medžiagą, nepamirškite atsižvelgti ir į lovos stilių. Lova turi būti stilinga, puošti kambarį, derėti prie jo interjero ir bendro stiliaus. Geriausia – derinti lovą prie kitų, kambaryje esančių baldų. Pavyzdžiui, medinę lovą galite derinti prie spintos ar naktinių spintelių. Tuo tarpu, medžiaga padengta lova gali tapti kambario akcentu, jei pasirinksite ryškesnę, neįprastą spalvą, pavyzdžiui, tamsiai žalią ar mėlyną. Žinoma, niekada neapsiriksite pasirinkę neutralios spalvos, pavyzdžiui, pilkos, smėlio spalvos, lovą. Ji derės tiek prie modernaus, tiek prie klasikinio interjero. Nepaisant to, kokią lovą ir jos stilių pasirinksite – svarbu, kad miegamajame jaustumėtės saugiai, jaukiai, o lova būtų patogi. 

Platus lovų ir kitų miegamojo baldų pasirinkimas ir draugiškiausios kainos – varle.lt svetainėje.

Nr. 21/48