Mindaugas Kuklierius: mūsų stiprybė – komandoje

Mindaugas Kuklierius – diplomatas, ekonomistas ir žemės ūkio specialistas, atradęs Kaišiadorių krašto patrauklumą ir su šiuo kraštu siejantis savo ir savo šeimos ateitį. Kandidatuodamas į Kaišiadorių rajono savivaldybės mero postą jis tiki, kad taip galės išnaudoti savo patirtį siūlydamas receptus, kad Kaišiadorių rajonas būtų dar geresne vieta dirbti, kurti ir gyventi. Kaip teigia pats kandidatas, siekiant šių tikslų pravers visos jo komandos – Darbo partijos kandidatų į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybą  – patirtys.

Politika visuomet užėmė ženklią vietą M. Kuklieriaus gyvenime. Įsiliejęs į šio krašto bendruomenę, jis nusprendė tikslingai išnaudoti ir savo patirčių politikoje potencialą – dabar Mindaugas yra Darbo partijos, saugančios ir puoselėjančios tradicines vertybes, Kaišiadorių skyriaus pirmininkas. Pasak jo, tai padeda aktyviau prisidėti prie Kaišiadorių krašto žmonėms svarbių regioninės politikos uždavinių formavimo ir sprendimo. Mindaugas pastebi, kad profesinėje bei politinėje veikloje įtakos turėjo ir kantrybė siekiant išsilavinimo. Lietuvoje įgijęs magistro laipsnį jis nesustojo. Savo žinias gilino dvejuose JAV universitetuose, vėliau Danijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Kinijoje.

Subūrė stiprią komandą

Mindaugas Kuklierius pastebi, kad politinėje veikloje su juo dirba įvairių bei skirtingų kompetencijų žmonės, ir tai yra komandos stiprybė, nes leidžia matyti visą rajono problemų spektrą, suteikia galimybę mokytis vieniems iš kitų.

Štai antras sąraše – Kęstutis Vytautas Meilutis. Kaišiadoriečiai jį žino kaip automobilių serviso savininką. Jis inžinierius – technologas, 21 metus dirbęs inžinerinį vadovaujantį darbą šalies įmonėse, vėliau sukūręs savo verslą. Kaip pastebi K. Meilutis, jo netenkina esama padėtis valstybės ir savivaldybių įstaigų darbe, valdininkai dažnai tik deklaratyviai arba išvis netinkamai atlieka savo pareigas, sukuria perteklinius biurokratinius trikdžius. Kandidatą piktina ir itin dažnai neatsakingai naudojamos savivaldybės biudžeto lėšos infrastruktūrai, renovacijai, neracionaliai, nekvalifikuotai atliekami projektavimo darbai.

Antanas Lukoševičius – trečias sąraše. Jis turi itin didelę administracinio darbo patirtį, vadovavo dideliems kolektyvams, taipogi yra dirbęs ir Kaišiadorių savivaldybės administracijos vadovu. Tad jo patirtys bus itin naudingos naujai susibūrusiai Darbo partijos komandai.

Tuo tarpu Erlanda Vitkauskienė – pedagogė ir visuomenininkė, vadovavusi penkių ES projektų įgyvendinimui, ją puikiai žino Žaslių krašto žmonės.  Ji nuolatinė globėja – E. Vitkauskienės šeimoje jau šeštus metus auga valstybės patikėtos dvi sesutės. O Kaišiadorių rajono savivaldoje aktyviai dalyvauja jau nuo 2008 metų kaip Žaslių vietos bendruomenės pirmininkė, dabar – ir  kaip Stabintiškių aktyvo narė. Taigi, ji puikiai mato iššūkius, su kuriais susiduria vietos gyventojai ir gali pasiūlyti konstruktyvių sprendimų.

Juozas Sindaras – dvasines vertybes akcentuojantis komandos narys. Jis buvęs diakonas, tačiau noras padėti žmonėms dvasiškai, o ypatingai sunkiu jiems metu, niekur nedingo: jau 5 metai didžioji dauguma Kaišiadorių krašto žmonių jį žino kaip „tą vyrą su barzda“, kuris gieda laidotuvėse bei metinėse. Taip Juozas ugdo ir savo tikėjimą, stengiasi padėti žmonėms.

Dar viena šios komandos narė – Kristina Akhtareeva. Prireikus ji gali plėtoti pokalbį net korėjiečių kalba. Nes po studijų VGTU ji ne vienus metus klajojo po pasaulį tobulindama savo profesines kompetencijas. Tačiau vėliau grįžo į savo gimtuosius Žiežmarius, čia augina ir tris savo vaikus. Kristina viliasi, kad jos žinios, gabumai, užsienio kalbų mokėjimas bei jau įgyta patirtis pasitarnaus visai bendruomenei, o labiausiai rajone besikuriančioms šeimoms, jaunimui ir senjorams.

Tomas Miknevičius – jaunas vyras iš Žaslių, plėtojantis savo verslą. Jam būdingas ūkiškas požiūris: “mūsų savivaldybėje reikalingas proveržis renovuojant daugiabučius, investuojant į saulės ir vėjo energetiką, nes visi nori gyventi šiltai ir nedaug už tai mokėti“. Pasak Tomo, šioje srityje jis mato galimybių, kaip visa tai daryti greičiau ir efektyviau.

Kita komandos narė – Dovilė Ivanova. Tai ambicingas, tvirto charakterio žmogus. Ji jau beveik 10 metų dirba vienoje didžiausių Lietuvos mėsos perdirbimo įmonių svarbių klientų padalinio vadove, su šeima ūkyje augina braškes, neseniai įkūrė ir vysto grožio salonų verslą. Prasidėjus karui stengiasi palaikyti Ukrainos žmones suteikdama jiems darbo vietas. Todėl pasitelkdama savo įgytą patirtį ir energiją, Dovilė nori į savivaldybės gyvenimą “įpūsti naujų gaivių vėjų”, kad ateityje būtų galima didžiuotis priimtais sprendimais.

Tai tik dalis ryškių asmenybių, kurias subūrė kandidatas į Kaišiadorių rajono merus Mindaugas Kuklierius. Darbo partijos kandidatų į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybą komandoje – 20 įvairių profesijų ir įvairaus išsilavinimo pilietiškų žmonių – nuo verslo, akademinio pasaulio atstovų, iki žemiškų profesijų. Ir toks platus spektras – šios komandos stiprybė.

Komandos esmė – papildyti vienas kitą

„Kuo nuoširdžiausiai džiaugiuosi, kad pavyko suburti tokią komandą. Nes mes galime papildyti vienas kitą. Štai aš prieš dutūkstantuosius pradėjau dirbti Žemės ūkio ministerijoje, vėliau, keletą skirtingų Vyriausybės kadencijų buvau ir Žemės ūkio viceministru. Darbas mūsų valstybės diplomatinėje tarnyboje irgi susijęs su svarbiausiomis Lietuvos ekonomikos šakomis – buvau LR Žemės ūkio atašė Kinijai, Mongolijai, Pietų Korėjai ir Vietnamui Lietuvos ambasadoje Pekine. Turiu ir akademinės patirties. Bet be komandos politinės kovos lauke kariu negali būti. Skirtingų patirčių, skirtingų išsilavinimų žmonės čia reikalingi. Ypač tuomet, kai kalbama apie rajono ateitį. Nes dirbdami drauge mes mokomės vienas iš kito. Žemiškesnių profesijų atstovai mūsų komandoje akademiniam sąrašo sparnui neleidžia nutolti nuo kasdieniškosios realybės. Keisdamiesi savo patirtimis mes vienas kitą praturtiname. Ir šitaip dirbdami komandoje galime būti dar naudingesni Kaišiadorių kraštui.“, –  taip Darbo partijos kandidatus į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybą bei politinio darbo komandoje principus apibūdina M. Kuklierius.

M. Kuklierius pastebi, kad kiekvienas žmogus savo kraštui naudingas yra tik tuomet, kai yra aktyvus ir pilietiškas. O tam reikia ir oraus kiekvieno iš mūsų gyvenimo. Žmonės šiais laikais neretai sako, kad pasigenda teisybės principų viešame gyvenime. Išties, pasak M. Kuklieriaus, socialinė nelygybė ir vangiai veikiantis biurokratinis aparatas yra vienas iš didžiausių mūsų šalies iššūkių. Ir išspręsti šią bėdą galime tik dirbdami drauge, kaip viena komanda, nes savivaldos politika prasideda nuo mūsų bendravimo.

POLITINĖ REKLAMA. APMOKĖTA IŠ DARBO PARTIJOS POLITINĖS KAMPANIJOS SĄSKAITOS. UŽS. NR. 20/17 PR