Minimos 48-ios tragedijos Žaslių geležinkelio stotyje metinės (foto, video)

Lietuvos ypatingasis archyvas primena apie 1975 m. balandžio 4 dieną Žaslių geležinkelio stotyje įvykusią vieną didžiausių Lietuvoje geležinkelio katastrofų.

Avariją patyrė iš Vilniaus į Kauną važiavęs keleivinis dyzelinis traukinys, iš Vilniaus geležinkelio stoties išvykęs apie 16 val. 30 min. Maždaug 70 km per valandą greičiu važiavęs traukinys, netoli Žaslių geležinkelio stoties (dabartiniai Guronys), trenkėsi į per daug išsikišusią, atsarginiame kelyje stovėjusio prekinio traukinio cisterną su benzinu.

Po smūgio pirmas keleivinio traukinio mašinisto vagonas apvirto, antras keleivinis vagonas nuriedėjo nuo bėgių, užšoko ant pirmojo ir užsidegė. Trečias vagonas įstrigo cisternoje. Ketvirtas vagonas irgi nuriedėjo nuo bėgių. Kilo didelis gaisras.

Kadangi buvo penktadienis, Atvelykis, traukinys buvo sausakimšas, dėl didelio keleivių skaičiaus važiavo dvigubas sąstatas. Tikslus keleivių skaičius nežinomas. Manoma, kad katastrofoje žuvo 20, buvo sužeista apie 200 žmonių. Tačiau oficiali to meto statistika skelbė mažesnius skaičius.

2015 metais Kaišiadorių muziejus savo Youtubepaskyroje pristatė filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuota Žaslių traukinių katastrofos dokumentiniai kadrai ir vykusio minėjimo akimirkos.