Modernus dantų protezavimas ir implantacija šypseną sugrąžina greitai ir be skausmo

Šypsotis ir gebėti kramtyti maistą – savaime suprantami, kasdieniai žmogaus veiksmai, kurie kartais apkarsta praradus dantis. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Odontologijos centro gydytoja odontologė Vaidilė Subačienė tikina, kad šiuolaikiniai metodai padeda greitai ir be skausmo vėl džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.

Pasak pašnekovės, odontologijos srityje vyksta nuolatiniai pokyčiai – taikomi vis modernesni būdai, naudojamos vis pažangesnės priemonės, o gijimo procesai vyksta sparčiau. Gydytojos teigimu, odontologinių procedūrų metu pacientai nebeturi baimintis ir skausmo – šiuolaikinė medicina yra išsprendusi ir šį klausimą.

„Mūsų darbe yra naudojamos vis pažangesnės medžiagos, kiekvienas specialistas kursuose savarankiškai tobulina atlikimo technikos įgūdžius. Šiuo metu pasaulyje labai populiarėja skaitmeninė odontologija – tiek protezavime, tiek chirurgijoje. Ji jau taikoma ir Vilniaus „Kardiolitos klinikose“ protezavimo srityje – protezai frezuojami ir spausdinami pasitelkus 3D technologiją. Skaitmenines technologijas naudojame ir chirurgijoje – skaitmeniniu būdu yra planuojama implantų vieta ir gaminami gidai – implantacijai naudojamos detalės“, – pasakoja odontologė V. Subačienė.

Pašnekovės teigimu, kad po operacijos ar implantacijos greičiau gytų žaizda, naudojama paties paciento kraujo plazma – ji pagerina ir pagreitina gijimo procesą.

„Žaizda ilgiau gyja nebent tik tada, jei žmogus delsė kreiptis į odontologą ir prasidėjo uždegimas arba pūliavimas. Taip pat daugiau laiko prireikia po apatinių protinių dantų šalinimo operacijos, nes tai yra sudėtingesnė ir ilgesnė procedūra. Tačiau skausmo nebūna ir jos metu, nes šiuolaikiniai anestetikai ir jų leidimo technikos leidžia pilnai užblokuoti skausmą“, – sako V. Subačienė.

Taiko pažangius protezavimo metodus

Gydytojos odontologės teigimu, Vilniaus „Kardiolitos klinikose“ dažniausiai protezuojama renkantis cirkonio keramikos vainikėlius. „Cirkonis yra ypač stabili ir tvirta medžiaga, taip pat gerai suderinama su dantenomis, todėl protezai būna ne tik estetiški ir tvirti, bet ir netrikdo burnos sveikatos – nesukelia alergijų, nedirgina audinių“, – pastebi gydytoja.

Šiuolaikinėje odontologijoje naudojama ir bemetalė keramika – ypač tuomet, kai atkuriamos nuskilusios priekinių dantų dalys ir siekiama išgauti itin tikslią formą, spalvą. Šis sprendimas, pasak V. Subačienės, yra ilgaamžiškesnis nei dantų plombavimas.

Dar vienas pažangus sprendimas – „All on 4“, gelbstintis tuos, kurie prarado visus vieno ar net abiejų žandikaulių dantis. Šio metodo metu įsriegiami vos 4 ar 6 implantai ir pagaminamas neišimamas protezas – pilnavertiškai atstatoma tiek kramtymo, tiek estetinė funkcija.

Protezavimas – ne tik pagyvenusiems

„Protezavimas taikomas ne tik netekus dantų ar vyresniame amžiuje, kaip yra dažniausiai manoma,  bet dažnai šis būdas pasirenkamas ir pavieniams dantims kaip alternatyva dantų plombavimui, kai yra pažeista daug danties audinio ar norint pagerinti dantų estetinį vaizdą – spalvą, formą, emalio pažeidimus. Tai yra išties ilgaamžiškas sprendimas“, – tikina V. Subačienė.

Gydytoja pasakoja, kad numatant didelės apimties darbus yra atliekamas „pavaškavimas“ – sukuriamas būsimų dantų protezų modelis, kuris tam kartui uždedamas, kad būtų galima įsivaizduoti, kaip jis atrodys burnoje. Tuomet su pacientu aptariami galimi variantai ir taip numatoma darbų eiga ir naudotinos medžiagos.

Implantavimo metu implantai sriegiami į prarastų dantų vietas. Dažniausiai žmonės netenka šeštųjų dantų – tai yra pirmieji krūminiai dantys, kurie kaip nuolatiniai išdygsta anksčiausiai, patys pirmieji, taip pat kaip ir priekiniai dantys – apie 6-7 gyvenimo metus. Dantų taip pat netenkama dėl įvairių traumų ir senstant. Nutinka ir taip, kad kartais nesusiformuoja danties užuomazga ir dantis neišdygsta. Tuomet, sulaukus pilnametystės, sriegiamas implantas ir atkuriamas nesamas dantis.

„Sriegiame vis tobulinamus ir didelį pripažinimą pasaulyje turinčius „Straumann“ implantus, kurie pasižymi tuo, kad itin gerai prigyja ir leidžia greitai protezuoti. Po implantacijos tenka laukti vidutiniškai apie 3 mėnesius. Tuomet daromi protezai – pavieniai, tilteliai ar viso žandikaulio protezas“, – sako odontologė.