Naktį liepsnos niokojo buvusį Vladikiškių dvarą

Gruodžio 27-ios naktį, 3 val. 17 min., ugniagesiai gavo pranešimą, kad Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Stasiūnų kaime, Parko gatvėje atvira liepsna dega į kultūros paveldą įtrauktas buvęs Vladikiškių dvaras. Apleistas pastatas vieno aukšto (25×13 m) su palėpe, dalis pastato apkalta lentomis, kita dalis – mūrinė, perdanga medinė, stogas dengtas skarda. Prie apleisto pastato priblokuotas medinis 4×2 m dydžio sandėliukas.

Pirmieji ugniagesiai gaisravietę pasiekė vos per 7 min. nuo gauto skambučio. 3 val. 56 min. gaisras buvo lokalizuotas, o likviduotas 4 val. 53 min. Gaisro metu išdegė šiukšlės 5 m² plote, apdegė perdanga, gegnės, nuardyta 6 m² skardinio stogo. Išdegė priblokuotas medinis sandėliukas.

Kelios valandos prieš tai, gruodžio 26-ios vakarą, 21 val. 45 min., ugniagesiams jau buvo tekę vykti į iškvietimą Stasiūnų kaime. Jiems buvo pranešta, kad Ateities gatvėje dega apleistas namas. Atvykę ugniagesiai užgesino šiukšles, degusias 4 m² plote ir dvi padangas. Pastatas 40×16 m dydžio, vieno aukšto, su palėpe, mūrinis, perdanga mūrinė, stogas šiferio.

Tos pačios dienos rytą ugniagesiams teko skubėti gesinti ir greitosios medicininės pagalbos automobilį. 7 val. 49 min. buvo pranešta, kad Kaišiadorių mieste, Beržyno gatvėje dega GMP automobilis „Ford Transit“. Nurodytu adresu ugniagesiai atvyko žaibiškai – vos per 4 min. nuo gauto skambučio. Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad svyla automobilio laidai esantys elektros skyriuje už vairuotojo sėdynės. Gelbėtojai atjungė automobilio akumuliatorius.

Per praėjusias 4 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 77 gaisrų ir atliko 107 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu 2 žmonės žuvo, 3 buvo traumuoti.

Naujienos iš interneto