Naktį padegta Kauno Kalėdų eglė

Gruodžio 4 dienos naktį, apie 1 val. 40 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Kaune, Rotušės aikštėje, dega Kalėdų eglė. Į gaisro vietą atvykę ugniagesiai greitai užgesino liepsnas, kurios jau buvo spėjusios sunaikinti pusę Kalėdų simbolio. Gaisro metu žmonės nenukentėjo.

Kaip vėliau pranešė Kauno apskrities VPK, prie stovinčios eglės privažiavo automobilis „Mitsubichi ASX“ iš kurio išlipęs vairuotojas apipylė eglę degiu skysčiu ir ją padegęs pasišalino su automobiliu.

1 val. 57 min. Kaune, A. Juozapavičiaus pr., sulaikant pasišalinusį asmenį buvo sužalotas Kauno apskr. VPK pareigūnas (gimęs 2000 m.), kuris, suteikus med. pagalbą, gydomas ambulatoriškai.

Įtariamasis (gimęs 1982 m.) sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 187 str. 2 d.

„Sunku surasti deramus žodžius žiniai, kurią tenka pranešti čia ir dabar. Deja, bet kartais net ir patys gražiausi dalykai gali akimirksniu pavirsti liūdnomis grimasomis.

Šiąnakt atvira liepsna degė pagrindinė šių dienų Kauno puošmena – Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje.
Laimė, žmonės nenukentėjo. Ugniagesiai buvo maksimaliai operatyvūs. Ačiū Jiems!
Įvykio aplinkybes ir gaisro priežastis nustatinėja ekspertai. Tikime, kad viskas paaiškės, tad kol kas spėlioti anksčiau laiko nėra jokios prasmės.
Vis dėlto, jei tai buvo piktavališkų veiksmų pasekmė, jų autoriui rastume griežtesnių apibūdinimų nei vien tik Grinčo epitetas.
Neprarandame vilčių, kad po detalesnės apžiūros bus surastas sprendimas, kaip šį unikalų Kalėdų simbolį kuo greičiau atkurti, kad visi su pasigėrėjimu ir toliau mėgautųsi jo grožiu.
Tuo metu eglutės kūrėjų komanda jau dirba Rotušės aikštėje šalindami gaisro padarinius“ – socialinio tinklo Facebook paskyroje rašė Kauno miesto savivaldybė ir džiaugėsi operatyviu ugniagesių ir policijos pareigūnų darbu.