Naktį Stasiūnuose degė biblioteka. Įtariamas padegimas

Šiandien 02.42 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 buvo gautas pranešimas apie tai, kad Kaišiadorių rajone, Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Stasiūnų kaime, Ateities gatvėje dega bibliotekos stogas. Pasak pranešėjo girdėti šiferio sproginėjimai, matyti liepsna. Į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųstos Kauno PGV, Kaišiadorių PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai bei Kauno AVPK.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams degė medinio pastato stogas. Pamainos vadas paskelbė 3PIN ir papildomai nurodė išsiųsti Kaišiadorių PGT 2 skyrių. Viso į gaisravietę buvo išsiųstos net 8 autocisternos ir štabo automobilis, gaisravietėje dirbo 23 ugniagesiai gelbėtojai. Pats pastatas 10×25 m, medinis, dviejų galų: viename įrengta biblioteka, kitame – bendruomenės renginių ir švenčių salė (30 m²) su sandėliuku (3×3 m), 1 aukšto, stogas šiferio, perdanga medinė, apšiltinta pjuvenomis.

Kad galėtų pradėti gesinimo darbus ugniagesiai nuo elektros stulpo nukirpti laidus, atjungtė elektrą ir išlaužus duris pateko į pastato vidų.

Gaisro metu apdegė sandėliukas, salės kampas ir 30 m² sienos, išdegė 5 m² medinės perdangos, nudegė ir nuardyta 10 m² stogo dangos. Pastato dalyje, kur kilo gaisras, dūmų detektoriaus nebuvo, bibliotekoje įrengta apsauginė signalizacija nesuveikė.

Kaip skelbia policijos atstovai, įtariama, kad pastatas buvo padegtas. Pastaruoju metu tai jau ne pirmas atvejis, kai Stasiūnų kaime vienas po kito kyla įvairūs gaisrai, kurių aplinkybės kelia įtarimų. Apie ankstesnius gaisrus jau esame rašę savo tinklalapyje www.kaisiadorieciams.lt.

Naujienos iš interneto