Namas ant ratų mokė tausoti aplinką

Kaišiadoryse ir Žiežmariuose apsilankęs unikalus namas ant ratų sulaukė gyventojų dėmesio ir susidomėjimo. Renginio dalyviai apžiūrėjo nematytą namo interjerą, kuris sukurtas iš įvairių nebenaudojamų, bet perdarytų ir atnaujintų daiktų. Lankytojai galėjo pasisemti naujų idėjų, kaip kūrybingai iš turimų rakandų susikurti naują, įdomų namų interjerą.

Darnūs namai. Namas ant ratų (4)

Projekto „Darnūs namai“ namo ant ratų apžiūrėti užsukę gyventojai taip pat dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse. Savo žinias aplinkosaugos srityje jie galėjo pasitikrinti viktorinoje, diskutavo apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Taip pat lankytojai aktyviai įsitraukė į interaktyvias veiklas – varžėsi, kas greičiau ir teisingai išrūšiuos atliekas į atitinkamus konteinerius, taip pat domėjosi, ką skanaus galima pasigaminti iš maisto likučių.

Darnūs namai. Namas ant ratų (1)

Kaišiadoryse sutikta Ona išbandė visas namų ant ratų siūlomas veiklas ir džiaugėsi, jog šis projektas aplankė ir jos miestą. „Stengiuosi kuo labiau prisidėti prie atsakingo vartojimo. Pavyzdžiui, sukarpau senus marškinėlius ir juos panaudoju pomidorų pririšimui. Taip pat iš senų siūlų likučių pinu apyrankes“, – teigia pašnekovė.

Darnūs namai. Namas ant ratų (2)

Unikalios namo ant ratų ekspozicijos kelionės po 60 Lietuvos savivaldybių ir 120 vietovių organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva. Ministerija siekia skleisti atsakingo vartojimo idėjas, paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodydama, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir sukauptas senienas paversti naujais, vertingais daiktais.

Darnūs namai. Namas ant ratų (5)

Darnus namas ant ratų liepos 11 d. dar aplankys Jonavą ir Ruklą, o liepos 12 d. Kėdainius ir Josvainius.

Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie aplinkosauginį projektą „Darnūs namai“ ir namo ant ratų kelionių po Lietuvą tvarkaraštis yra socialiniame tinkle https://www.facebook.com/projektas.darnus.namai/.