Naujametinę naktį Kaišiadorių ugniagesiams iškvietimų netrūko, o gaisras Gudienoje pareikalavo moters gyvybės (video)

Naujametinė naktis. Vieni Naujuosius metus sutinka ramiai, sėdėdami prie televizoriaus ekranų, kiti – su putojančio gėrimo taurėmis ir triukšmingais fejerverkais. Tačiau specialiosioms tarnyboms ši naktis būna kone pati darbingiausia per visus metus. Kaišiadorių ugniagesiams, budėjusiems Naujųjų metų išvakarėse, taip pat neteko nuobodžiauti.

Gruodžio 31 dienos popietę, 12 val. 58 min., ugniagesiams buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Žaslių seniūnijoje, Talpūnų kaime, Stoties gatvėje dega kaimynų namo kaminas. Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad kamine dega susikaupę suodžiai. Pats namas medinis, vieno aukšto, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu. Ugniagesiai budėjo vietoje, kol suodžiai kamine saugiai išdegė.

Naujuosius metus Kaišiadorių ugniagesiai sutiko būdami iškvietimuose. Apie vidurnaktį buvo gautas pranešimas iš greitosios medicininės pagalbos, kad Kaišiadorių rajone, Palomenės seniūnijoje, Livintų kaime, Kieliškių gatvėje esančiame vandens telkinyje gali būti nuskendęs žmogus. Vėliau policijos pareigūnai pranešė, kad gelbėtojų pagalba nereikalinga.

Dangų skrodžiant naujametiniams fejerverkams ugniagesiams vėl buvo pranešta apie gaisrą. 4 min. po vidurnakčio buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Liutonių kaime, Jovarų g. 43 dega namas. Laimei, šį kartą iškvietimas nepasitvirtino. Pasirodo, kad šalia namo degė sukrautas naujametinis laužas.

Deja, bet pirmąją šių metų dieną aukų nepavyko išvengti. Sausio 1 dienos rytą, 9 val. 50 min., gelbėtojai gavo pranešimą, kad Kaišiadorių rajone, Gudienos kaime, Ateities g. 13 dega gyvenamasis namas. Į gaisro vietą buvo išsiųstos trys ugniagesių autocisternos. Po 6 min. atvykę ugniagesiai gelbėtojai atliko žvalgybą ir jau po 2 min. darbą buvo pradėjusi ugniagesių gelbėtojų grandis su kvėpavimo organų apsaugos priemonėmis, kurią sudarė 3 ugniagesiai gelbėtojai. Pats namas mūrinis, 2 aukštų, perdanga gelžbetoninė, stogas dengtas bitumine danga.

10 val. 1 min. ugniagesiai gelbėtojai iš namo išnešė 1961 m. gimusią moterį be gyvybės ženklų. Deja, bet 10 val. 32 min. greitosios medicininės pagalbos medikai konstatavo moters mirtį.

Gaisro metu apdegė stalas, sudegė prie stalo buvę namų apyvokos daiktai, aprūko kambario sienos bei lubos. Ugnį ugniagesiai gelbėtojai numalšino panaudoję 1 B tipo švirkštą.

Per ilgąjį Naujųjų metų savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai užgesino 117 gaisrų ir atliko 99 gelbėjimo darbus. Gaisre žuvo keturi žmonės, vienas buvo traumuotas, dar 9 pavyko išgelbėti.

Viso per praėjusius 2017 metus šalyje kilo 9405 gaisrai, kuriuose žuvo 104 žmonės.