Naujas greičio matavimo būdas Lietuvoje

Lietuvos policija pradeda matuoti ne tik momentinį automobilių važiavimo greitį, bet ir vidutinį. Tiesa, kol kas tik vienoje atkarpoje, tačiau jau netrukus tokių greičio matuoklių gali atsirasti ir kitose kelio atkarpose. Pirmasis stacionarus vidutinio greičio matuoklis jau pastatytas magistralėje „Via Baltica“, 29-ame kilometre važiuojant nuo Kauno. Vidutinis automobilių greitis bus matuojamas 4,873 km atkarpoje.

Ši magistralinio kelio atkarpa, kurioje bus įrengti vidutinio greičio matavimo prietaisai, bus pažymėta kelio ženklais ir informaciniais stendais. Pirmasis vidutinio greičio matavimo prietaisas užfiksuos pro jį važiuojančio automobilio valstybinį numerį ir laiką, kada kirsta linija. Antrasis – automobilio numerį ir laiką, per kiek jis įveikė atkarpą. Šiai 4,873 km atkarpai privalo prireikti 200 sekundžių. Čia greitis ribojamas iki 90 km/h.

Bauda priklausys nuo skaičių: per kiek laiko vairuotojas nuvažiavo atkarpą, kur matuojamas vidutinis greitis, koks jo vidutinis greitis, o tada jau bus vertinamas pats vairuotojas ir jo transporto priemonė – ar tai buvo lengvasis automobilis, ar sunkvežimis, motociklas, autobusas; ar vairuotojas turi 2 metų vairavimo stažą.

Tokie matuokliai gali stovėti ir mieste, tačiau vis dėlto dažniausia jais naudojamasi užmiestyje, ilgesnėse atkarpose. Tačiau kur dar, be magistralės „Via Baltica“, galima bus sutikti šiuos matuoklius, policijos vadovai neatskleidžia. Jų teigimu, vietos priklausys nuo to, kiek pinigų policija gaus ir kiek už juos matuoklių galės įsigyti. Bet pirmenybė teikiama bus vadinamosioms juodosioms skylėms – vietoms, kur įvyksta daugiausia skaudžių nelaimių.

Jeigu Vyriausybė tam skirs milijoną eurų, Lietuva turės 100 vidutinio greičio matuoklių.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto