Neeilinė gelbėjimo operacija: staigiai patvinus upei ugniagesiams gelbėtojams teko vaduoti 80 galvijų bandą (video)

Vakar Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams teko gelbėti 80 galvijų bandą. Karvės su veršiukais ganėsi Vėžaičių seniūnijoje, Pikteikių kaime, prie Minijos upės. Ryte ūkininkas pranešė, kad patvino Minijos upė, o karvės liko saloje, apsuptos vandens. Trys ugniagesiai 6 valandas plaukiodami motorine valtimi ir iki juosmens ar net iki kaklo braidydami vandenyje bandė pervaryti gyvulius į neapsemtą vietą.

„Ugniagesiai pasakojo, jog labiausiai juos gąsdino tai, kad vanduo kilo labai staigiai, Minijoje srovė buvo didžiulė ir vandens gylis užlietoje dauboje vietomis siekė iki dviejų metrų, – sakė Gargždų PGT viršininkas Tomas Taučius. – Maži veršiukai beveik skendo vandenyje. Reikėjo greitai ieškoti sprendimo. Ūkininkas atvežė kuolus ir buvo sukalta tvora, kad karvės nenuklystų į šoną. Bet ir šiuo taku karves buvo sudėtinga varyti, nes jos bijojo bristi į vandenį. Tik išdrįsus pirmai, visos kitos nusekė paskui. Bet jeigu jos būtų apsigręžusios atgal, jų nebebūtų pavykę išgelbėti.“

Į tarnybą sugrįžę sušalę ir pavargę ugniagesiai gelbėtojai džiaugėsi, kad operacija pavyko ir karvių banda buvo išgelbėta.