Nelipkite ant ledo: per vakar dieną Kauno apskrityje ant ledo įlūžo trys žmonės

„Norime atkreipti gyventojų dėmesį į tai, kad ledas dar nėra saugus. Dažnai rizikuoti yra linkę žvejai,  įlūžta ir žmonės pramogaujantys, tiek suaugę, tiek vaikai. Taip pat  ir tie, kurie  ledui sukausčius ežerus, bando trumpinti kelią į  namus, pas kaimynus ar į parduotuvę. Mūsų tikslas yra priminti, kad gyventojai, lipdami ant ledo, įsitikintų, ar jis yra saugus, kad laikytųsi taisyklių ir žinotų, kaip elgtis, jeigu įlūžtų,“ – sausio 14 dieną surengtoje spaudos konferencijoje sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. Tačiau, panašu, gyventojai mano, kad jie viską žino geriau ir įsivaizduoja, kad jų tai neliečia. Deja. Vien per vakar dieną Kauno apskrityje buvo gauti trys iškvietimai, kad ant ledo įlūžo žmogus.

Sausio 15 dieną, 12 val. 4 min., specialiosios tarnybos sulaukė pranešimo, kad Prienuose, Statybininkų gatvėje, kūdroje prie kareivinių įlūžo vyras, pranešėjas bando jį ištraukti. Neabejingo piliečio dėka į tvenkinį įlūžęs vyras jau buvo ištrauktas gyventojo dar iki atvykstant ugniagesiams, nors šie nelaimės vietoje pasirodė vos po 3 min. nuo iškvietimo.

Šiek tiek vėliau, 12 val. 38 min., buvo sulaukta kito pranešimo, kad Kaune, Ežero gatvėje, Lampėdžių ežere, maždaug 100 metrų nuo kranto, įlūžo vyras. Šiam žmogui taip pat pasisekė. Nors gelbėtojai nelaimės vietoje buvo jau po 9 minučių, tačiau dar iki jiems atvykstant asmenį iš vandens ištraukė ir į krantą parvedė ant ledo buvę žvejai. Žmogui iškart buvo perduotas medikams.

Tos pačios dienos vakarą, 17 val. 46 min., Kauno ugniagesiai gelbėtojai sulaukė dar vieno pranešimo, kad P. Lukšio gatvėje, Kalniečių parke, į tvenkinį įlūžo žmogus. Laimei, čia žmogus pats sugebėjo išlipti į krantą ir pagalbos neprireikė. Pajėgos buvo atšauktos kelyje.

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad įlūžus ant ledo be smaigų, reikia stengtis išsiropšti iš eketės, užšliaužti ant ledo rankomis ir kojomis, apimant kuo didesnį plotą, kad būtų kuo mažesnė ledo lūžimo rizika. O tada mėginti ristis kranto link. Jeigu su savimi turite pasiėmę smaigus, tuomet įlūžus reikia juos išsitraukti ir smeigiant į ledą, bandyti išsiropšti iš vandens. Po to juos bedant ledan šliaužti į priekį.