Nerimą keliantys katės simptomai – kas pranašauja ligą?

Katės yra vieni populiariausių naminių gyvūnėlių visame pasaulyje. Jos yra draugiškos, žaismingos ir meilios, tačiau taip pat reikalauja tinkamos priežiūros, kai kalbama apie jų gerovę ir sveikatą. Verta prisiminti, kad kačių ligos gali turėti rimtų pasekmių jų sveikatai ir gerovei, kai kurios iš jų gali baigtis net mirtimi. Todėl kačių savininkams labai svarbu žinoti ligų simptomus ir žinoti, kaip rūpintis savo augintinio sveikata IR mityba.

Dažniausiai pasitaikančios kačių sveikatos problemos

Katės, kaip ir bet kuris kitas gyvūnas, gali sirgti įvairiomis ligomis. Kai kurias iš jų lengva diagnozuoti ir gydyti, o kitoms reikia sudėtingesnių medicininių procedūrų. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių ligų, kuriomis serga katės:

Virusinės kačių ligos

Virusinės kačių ligos yra labai užkrečiamos ir gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Kai kurios jų, pavyzdžiui, kačių gripo virusas (FIP), gali baigtis net mirtimi. Kitos virusinės kačių ligos yra, be kita ko, kačių rinito virusas (FVR), kačių oralinio mukozito virusas (FCV) ir kačių viduriavimo virusas (FCoV).

Šlapimo takų ligos

Šlapimo takų ligos yra dažnos kačių ligos, ypač vyresnio amžiaus ir sausu ėdalu šeriamų kačių. Jos dažnai pasireiškia neįprastu katės elgesiu, pavyzdžiui, dažnu lankymusi prie kraiko lovytės, vokalizacija, tuštinimusi ne į kraiko lovytę, šlapinimosi sunkumais arba hematurija. Dažniausiai pasitaikančios kačių šlapimo takų ligos yra cistitas, inkstų akmenligė ir inkstų nepakankamumas.

Odos ligos

Katės gali sirgti įvairiomis odos ligomis, kurios sukelia niežulį, odos pleiskanojimą ir plaukų slinkimą. Kai kurios iš dažniausiai pasitaikančių kačių odos ligų yra alergijos, juostinė pūslelinė, odos parazitai ir psoriazė.

Simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį katėms

Kačių šeimininkai turėtų žinoti ligų simptomus, nes greitai diagnozavus ligą galima išgelbėti augintinio gyvybę. Štai keletas svarbiausių simptomų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį katėms:

Apetito pokyčiai

Jei katė staiga nustoja ėsti arba pradeda ėsti mažiau nei įprastai, tai gali būti ligos požymis. Kai kuriais atvejais šlapimo takų ar inkstų ligomis sergančios katės gali mažiau norėti ėsti.

Elgesio pokyčiai

Jei katė staiga tampa mieguistesnė arba pradeda neįprastai elgtis, tai gali būti ligos požymis. Katės, patiriančios skausmą ar diskomfortą, gali elgtis įvairiai, pavyzdžiui, slėptis, vengti akių kontakto ar elgtis agresyviai.

Šlapinimosi problemos

Jei katei sunku šlapintis arba ji dažnai eina į kraiko dėžę, tai gali būti šlapimo takų ligos požymis. Kai kuriais atvejais katės, sergančios inkstų akmenlige ar cistitu, esant pažengusiai ligos stadijai, šlapindamosi gali net kraujuoti.

Mitybos įtaka katės sveikatai

Norint užtikrinti gerą kačių sveikatą, labai svarbi tinkama mityba. Kaip ir žmonėms, katėms reikia tinkamo maistinių medžiagų kiekio, kad išliktų sveikos ir galėtų džiaugtis ilgu gyvenimu. Savo katę turėtumėte šerti aukštos kokybės ėdalu be grūdų. Štai keletas svarbiausių maistinių medžiagų, kurių turėtų būti jūsų katės maiste:

Baltymai

Baltymai yra labai svarbūs jūsų katės sveikatai, nes padeda formuoti ir išlaikyti raumenis. Vieni geriausių baltymų šaltinių katėms yra mėsa, žuvis ir kiaušiniai.

Riebalai

Riebalai yra svarbūs jūsų katės sveikatai, nes jie suteikia energijos ir padeda įsisavinti tam tikras maistines medžiagas. Vieni geriausių riebalų šaltinių katėms yra riebios žuvys, pavyzdžiui, lašiša.

Angliavandeniai

Angliavandenių perteklius gali sukelti nutukimą ir kitas sveikatos problemas.

Kaip pasirinkti tinkamą maistą savo katei?

Išsirinkti tinkamą maistą katėms gali būti sudėtinga, nes rinkoje yra daugybė skirtingų prekinių ženklų ir rūšių kačių ėdalo. Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių šeimininkams išsirinkti tinkamą ėdalą savo augintiniui:

Atkreipkite dėmesį į sudedamąsias dalis

Tinkamame kačių ėdale turi būti reikiamas baltymų, riebalų ir angliavandenių kiekis, taip pat svarbiausi vitaminai ir mineralai. Kačių šeimininkai turėtų vengti maisto, kuriame yra grūdų, cukraus, dirbtinių konservantų, dažiklių ir kvapiųjų medžiagų.

Pasirinkite tinkamą maistą pagal katės amžių

Skirtingo amžiaus katėms reikia skirtingų maistinių medžiagų. Todėl šeimininkams svarbu pasirinkti tinkamą maistą pagal katės amžių ir poreikius.

Ieškokite maisto katėms, kuriame yra mažai angliavandenių

Kačių šeimininkai turėtų ieškoti ėdalo su ribotu angliavandenių kiekiu, nes kačių mityboje nereikia didelio angliavandenių kiekio. Angliavandenių perteklius gali sukelti nutukimą ir kitas sveikatos problemas.

Dažniausios sveikatos problemos, susijusios su netinkamu kačių maistu

Netinkamas kačių maistas gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių sveikatos problemų, susijusių su netinkamu kačių maistu:

Nutukimas

Nutukimas yra viena iš rimčiausių kačių sveikatos problemų. Per didelis riebalų kiekis gali sukelti kitas ligas, pavyzdžiui, diabetą, širdies ligas ir kvėpavimo takų ligas.

Su virškinimo sistema susijusios ligos

Netinkamas kačių maistas gali sukelti su virškinimo sistema susijusias ligas, pavyzdžiui, vėmimą, viduriavimą ir vidurių užkietėjimą.

Dantų ir dantenų problemos

Netinkamas kačių maistas gali sukelti dantų ir dantenų problemas, pavyzdžiui, periodonto ligas ir dantų akmenis.

Raudonos vėliavos perkant gyvūnų augintinių parduotuvėje

Apsipirkdami gyvūnų prekių parduotuvėje kačių savininkai turėtų atkreipti dėmesį į keletą dalykų, kad įsitikintų, jog renkasi savo augintiniui tinkamus produktus. Taip pat patartina rinktis patikimas gyvūnų augintinių parduotuves – tai suteiks garantiją, kad produktai bus aukštos kokybės, taip pat gausite profesionalų aptarnavimą. Štai keletas raudonų vėliavėlių, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį perkant gyvūnų augintinių parduotuvėje:

Maisto produktai iš nežinomų šaltinių

Kai kurie kačių ėdalai gali būti iš nežinomų šaltinių arba netinkamai laikomi, o tai gali sukelti bakterinę ar grybelinę infekciją.

Mažai maistinių medžiagų turintis maistas

Kai kuriuose kačių ėdaluose gali būti mažai maistinių medžiagų arba jie gali būti netinkamai subalansuoti. Kačių šeimininkai turėtų ieškoti maisto, kuriame yra tinkamas baltymų, riebalų ir angliavandenių kiekis.

Apibendrinimas apie kačių gerovę ir sveikatą

Rūpinimasis katės sveikata ir gerove yra svarbi kiekvieno savininko pareiga. Norint užtikrinti gerą savo augintinio sveikatą, būtina stebėti, ar nėra ligos požymių, rinktis tinkamą kačių maistą ir naudotis veterinarijos paslaugomis. Galiausiai kačių savininkai turėtų prisiminti, kad jų katės yra brangūs ir mylimi šeimos nariai, nusipelnę geriausios priežiūros.