Netikėtai suskaudo dantį? Skubią ir profesionalią gydytojo endodontologo pagalbą galite gauti jau ir Kaišiadoryse

Tikriausiai daugelis iš jūsų esate pajutę veriantį ūmų danties skausmą, kuris atsiranda be jokios aiškios priežasties.

Danties skausmas turbūt yra vienas įkyriausių ir nemaloniausių pojūčių, kuris sukelia ne tik fizinių, bet ir psichologinių negalavimų. Asmenys, kurie jaučia dantų skausmą, tampa nedarbingi, irzlūs, juos kankina nemiga.

Pats skausmas gali būti ūminis (atsirasti netikėtai) arba lėtinis (ilgai trunkantis, kuomet jaučiamas varginantis maudimas). Danties skausmas yra atsakomoji reakcija į pažeidimą, o apie jį signalizuoja nervų skaidulos, todėl skausmo malšinimas vaistais yra tik trumpalaikė išeitis – būtina šalinti ne patį skausmą, o jo atsiradimo priežastį.

Laimei, gyvename tais laikais, kuomet medicina tobulėja milžiniškais žingsniais ir apsilankymai pas dantų gydytojus jau nebesukelia blogų prisiminimų. Priešingai – naujausia įranga, kuria gali pasigirti Kaišiadoryse, Girelės g. 45-103, įsikūręs Marvelės odontologijos kabinetas ir čia dirbantys savo srities profesionalai, apsilankymus pas juos padarys tikrai malonius.

Marvelės odontologijos kabinete atliekamas ne tik dantų protezavimas, chirurginis ir terapinis gydymas, burnos higienos bei dantų balinimo paslaugos, bet teikiama ir skubi pagalba bei endodontinis gydymas. Endodontinis gydymas – danties kanalų chemomechaninis valymas ir plombavimas, kanalų pergydymas, svetimkūnio iš kanalo šalinimas, perforacijų uždarymas ir kitų komplikacijų gydymas.

Jeigu Jums pasireiškė ūmus ir staigus danties skausmas, kuris dažniausiai gali pasireikšti vakarais arba naktimis, tuomet jums greičiausiai reikalinga gydytojo endodontologo konsultacija. Tokio skausmo atsiradimo priežastis gali būti pažeistas nervas (dėl dantų griežimo, karieso ar traumos). Nervo uždegimas, kitaip dar vadinamas pulpitu, yra karieso komplikacija.

Endodontinis gydymas padeda išsaugoti natūralius dantis. Tokio gydymo prireikia tada, kai danties pulpa (danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys) yra uždegiminis arba infekuotas.

Jei pulpos uždegimas ar infekcija negydomi, tai lemia nuolatinį ir vis stiprėjantį skausmą ar net pūlinio susiformavimą. O bakterijos iš infekuotos pulpos per šaknies viršūnę gali patekti už šaknies ribų, tokiu būdu sukeldamos gana rimtą problemą – šalia pulpos esančių danties audinių uždegimą – periodontitą. Laiku nesusirūpinus ir tinkamai negydant, šis susirgimas ūmėja, o ilgalaikėje perspektyvoje dantį tenka tiesiog pašalinti. Endodontinis kanalų gydymas pailgina tokių probleminių dantų ilgaamžiškumą.

Endodontinis dantų šaknų kanalų gydymas yra ypač sudėtingas. Toks gydymas reikalauja profesionalaus bei atidaus darbo. Procedūrų metu naudojamos itin kokybiškos medžiagos bei instrumentai, specialus mikroskopas, skirtas profesionaliam kanalų valymui ir plombavimui. Kaišiadoryse esančiame Marvelės odontologijos kabinete endodontinio dantų gydymo paslauga teikiama naudojant pačias naujausias technologijas. Todėl rekomenduojame nekentėti danties skausmo ir nelaukti, kol jis išplis. Siūlome kuo anksčiau užsiregistruoti gydytojo endodontologo konsultacijai apsilankius Marvelės odontologijos kabinete adresu Girelės g. 45-103, Kaišiadorys, užsiregistravus telefono numeriu 8-654 58 390 arba tiesiog apsilankius Facebook‘e esančiame Marvelės odontologijos kabineto puslapyje.

Nr. 19/2

Naujienos iš interneto