Nubausta daugiau kaip 2000 nepilnamečių

Gana įspūdingi skaičiai. Tokius žodžius ištarė Policijos departamento pareigūnai, apžvelgę pusmetį galiojančio Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnio (1856), susijusio su jaunesnių kaip 18 metų asmenų tabako gaminių rūkymu ar jų turėjimu, rezultatus. Šalies policijos pareigūnai ypač didelį dėmesį skyrė rūkantiems nepilnamečiams bei asmenims, rūkantiems draudžiamose vietose, drausminti.

Primename, kad šiemet įsigaliojo Tabako kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis įtvirtintas draudimas asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ir juos turėti.

Šalies policijos pareigūnai, organizuodami įvairius prevencinius patikrinimus nustatė per 2 tūkst. pažeidimų, daugiausiai – prie mokyklų ir mokymo įstaigų teritorijų. Pakartotinai atsakomybė taikyta beveik 100 nepilnamečių ar jų tėvų. Nustatyta 118 pažeidimų, susijusių su elektroninių cigarečių rūkymu.

Administracinių teisės pažeidimų kodekse nustatyta, kad jaunesnių kaip 16 metų asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymas (vartojimas) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimas, numato baudą tėvams arba globėjams (rūpintojams) nuo 14 iki 28 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu. Asmenų nuo 16 iki 18 metų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymas (vartojimas) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimas, užtraukia baudą nuo 14 iki 28 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu. Už pakartotinius nusižengimus bauda siekia nuo 28 iki 86 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu.

Atsižvelgdami į statistinius rodiklius ir kylančias neigiamas pasekmes, tiek teisines, tiek finansines, tiek sveikatos, patariame kiekvienam rūkančiajam pagalvoti, ar verta šiuo žalingu įpročiu apsunkinti savo ir savo artimųjų gyvenimus. „Kiekvieną pasirinkimą pamatuokite vertybių skalėje ir atsakykite sau, kas svarbiau – pavojinga priklausomybė, ar sveikas ir kokybiškas gyvenimas”- retoriškai klausia Policijos departamento prie VRM Viešosios policijos valdybos viršininkas Saulius Gagas. Jis ragina gyventojus paisyti įstatymų ir akcentuoja, kad dėmesys viešose vietose rūkantiems asmenims išliks ir toliau.