Nufilmuota, kaip telefoniniai sukčiai iš senolės pavagia pinigus (video)
Telefoniniai sukčiai jau ne vienam, ypač vyresnio amžiaus, gyventojui pridarė didelių nuostolių apgaulės būdu išviliodami ir pavogdami jų pinigus. Nors informacijos apie tokius sukčiavimo būdus yra pilna, patarimų, kaip nepapulti į sukčių pinkles – taip pat, tačiau stresinėje situacijoje dažniausiai visa ši kiekvienam puikiai žinoma informacija tarsi pasimiršta ir patiklūs gyventojai praranda savo santaupas. Deja, bet policijos pareigūnams tokių vagysčių dažniausiai nepavyksta išsiaiškinti, o nusikaltėliai toliau „lobsta“ kitų sąskaitomis.
Šiomis dienomis internete pradėjo plisti vaizdo įrašas, kuriame policijos pareigūnu apsimetęs nusikaltėlis pavagia senolės pinigus. Paguoda bent ta, kad visą šį nusikaltimą nufilmavo senolės namuose įrengta vaizdo kamera, kurios vaizdo įrašas gali pagelbėti tyrėjams.
Vaizdo įrašo pradžioje matyti, kad senolė kalba telefonu su nusikaltimo bendrininku, kuris tikriausiai apsimeta policijos pareigūnu. Į senolės namus su medicinine kauke ant veido atėjęs nusikaltėlis močiutei rodo kažkokį neva policijos pareigūno pažymėjimą, o kol ši kalba su tariamu „pareigūnu“ telefonu, nusikaltėlis dairosi aplink ir laukia, kol ji įvykdys jo bendro telefonu duodamus nurodymus.
Kaip galima suprasti iš nusikaltėlių kalbų, jie prašo pateikti savo santaupas, kurias jie neva tik nufotografuos. Pasak apsimetėlio pareigūno, jie neva sulaikė paštininką, kuris išnešiodamas pensijas platindavo padirbtus pinigus.
Senolė nors ir nepatikliai bei nujausdama apgaulę, bet iš spintelės vis tiek ištraukia savo rankinę, kurioje laiko santaupas, ir padeda jas ant stalo.
Kai močiutė pinigus padeda ant stalo, nusikaltėlis prie jos suskaičiuoja kupiūras ir liepia nuėjus prie telefono pasakyti, kad yra šešios kupiūros. Kol senolė eina iki laidinio telefono, nusikaltėlis susirenka pinigus nuo stalo. Močiutei bekalbant telefonu su kitu nusikaltėliu, pinigus paėmęs vagišius pradeda klausinėti apie šalia esančius kaimynus ir ar ši juos pažįstanti. Susirinkęs pinigus, kol jo bendras kažką pasakoja moteriškei telefonu, neva išeina pakviesti jos kaimynų, kad jie būtų kaip liudininkai.
Bekalbant telefonu su vienu iš nusikaltėlių, močiutė tarsi nujausdama dar sako, kad jie pavogs visus jos pinigus. Deja, bet jos nuojauta neapgavo – pažiūrėjus ant stalo, kur buvo padėti pinigai, ji jų jau neberado.
Kitam laido gale nusikaltimo bendrininkas dar bando kažką senolei pasakoti, kad niekur ji neitų, neva tariamas pareigūnas atsišvies kupiūras ir jas grąžins, tačiau močiutė padėjusi telefono ragelį išskuba paskui nusikaltėlį. Vos tik šiai išlėkus laukan jos telefonas vėl pradeda skambėti.
Policijos pareigūnai primena, kad jie nevaikšto po namus ir netikrina gyventojų pinigų. Taip pat jie neskambina telefonais prašydami pateikti prisijungimų prie bankinių sistemų kodus ar pan. Gyventojų prašoma būti ypač budriais ir pasistengti nepasimesti stresinėje situacijoje.