Numatoma drausti aromatizuotas elektronines cigaretes

Seimas po svarstymo pritarė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nuo 2022 m. liepos 1 d. drausti rinkai teikti elektronines cigaretes ir pildykles su skysčiu, pritaikytu elektroninėms cigaretėms pildyti, jei šiame skystyje yra kvapiųjų medžiagų. Išimtis būtų taikoma tik tabako kvapui ir skoniui.

Kaip anksčiau yra tvirtinęs pasiūlymo iniciatorius, Seimo narys Mykolas Majauskas, aromatizuotų produktų patekimo į rinką apribojimas būtų viena veiksmingiausių priemonių sustabdant vaikus nuo nikotino priklausomybės ir tokiu būdu apribojant jų galimybes įsigyti šiuos produktus.

„Šiandien mes kalbame apie chemines medžiagas, kurios yra patobulintos taip, kad jos būtų patrauklesnės nepilnamečiams. Įvairiausių šokolado, sausainių, bananų, vyšnių, aviečių, skonių tam, kad nepilnamečiai išbandytų tuos produktus. Kai kalbama, kad jie yra mažiau žalingi, tai aš atkreipsiu dėmesį, kad viskas priklauso nuo nikotino koncentracijos, druskos tuose produktuose, ir žinome ne vieną atvejį apie apsinuodijusius žmones, jaunuolius, nepilnamečius“, – teigė parlamentaras. M. Majauskas atkreipė dėmesį, kad šių produktų plėtra yra itin didelė ir tėvams nustatyti vaikus, besinaudojančius elektroninių cigarečių prietaisais ir vartojančius dideliais kiekiais nikotiną, yra labai sudėtinga, nes pavartojus šį produktą nelieka kvapo ant rūbų, ant rankų.

Už šį projektą po svarstymo balsavo 59 Seimo nariai, prieš – 5, susilaikė 12 parlamentarų. Pasak Sveikatos reikalų komiteto pirmininko Antano Matulo, pritarus šioms pataisoms po svarstymo, atsižvelgiant į Vyriausybės ir Europos Teisės departamento pasiūlymus, bus daroma pertrauka ir prašoma Europos Komisijos notifikuoti šį projektą.

Dėl naujų nuostatų priėmimo liko galutinis balsavimas Seimo posėdyje.

Naujienos iš interneto