Nuo 2024-02-26 iki 2024-03-01 Pravieniškėse vyks Lietuvos kariuomenės taktinės pratybos

Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų bataliono II ir III pėstininkų kuopos planuoja 2024-02-26 nuo 12.00 val. iki 2024-03-01 17.00 val. vykdyti taktikos pratybas.

Užtikriname, kad pratybų rajone bus laikomasi gamtos apsaugos ir kelių eismo taisyklių, naudojamose patalpose bus užtikrinta tvarka. Planuojamas dalyvaujančių karių skaičius– apie 240.

Pratybų rajonas (karių judėjimas, ratinio transporto judėjimas) – pažymėta žaliai. Rajone, kuriame bus naudojamos IM priemonės – pažymėta raudonai. Aktyviausi veiksmai – aptverta teritorija – pažymėta raudonai. Judėjimas keliais tarp Brigados generolo Kazio Veverskio poligono – Pravieniškių II k.

Tuo pat metu Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai kartu su Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų bataliono kariais nuo š. m. vasario 26 iki kovo 1 d. vykdys vertinamąsias lauko taktines pratybas civilinėje teritorijoje.

Dalyvaus apie 250 karių su ginklais. Užtikriname, kad pratybų rajone bus laikomasi gamtos apsaugos taisyklių, transporto priemonės judės tik keliais. Bus naudojama pirotechnika ir imitacijos priemonės. Pratybų metu bus vykdomi sprogdinimo darbai – Europos pr. 105A (Kauno m.), Griškabūdžio kl. 6 Nova (Kauno r.) ir Pašulio g. 10 Pravieniškės (Kaišiadorių r.). Bus naudojami imitaciniai sprogmenys, tačiau aplinkinėse gyvenvietėse gali girdėtis sprogimų garsai. Karių judėjimas vyks tamsiu ir šviesiu paros metu.

Siekdami išvengti neigiamos vietinių gyventojų reakcijos, prašome Jūsų, naudojantis savo turimomis informavimo priemonėmis, informuoti pavaldžias institucijas ir vietinius gyventojus apie būsimas pratybas.

Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas 2024 m. vasario 26–29 dienomis vykdys pratybas „Barboros sugrįžimas 24“ Jonavos ir Kaišiadorių rajonuose.

Pratybų metu suintensyvės karinio vikšrinio ir ratinio transporto judėjimas rajono ir miesto keliais dienos ir nakties metu, bus naudojamos garsinės imitacinės priemonės, kariai bus ginkluoti. Prašome nesibaiminti – tai suplanuotos karinės pratybos. ATSIPRAŠOME UŽ GALIMUS LAIKINUS NESKLANDUMUS IR DĖKOJAME UŽ SUPRATINGUMĄ.