Nuo Kauno pareigūnų bandę pasprukti ir „žole“ atsikratyti vyrai – sulaikyti (video)

Pirmadienį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai sulaikė du vyrus, įtariamus ne tik neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis, bet ir šaunamaisiais ginklais. Vyrų sulaikymų bei atliktų kratų metų rasta iš viso apie 2,9 kg galimai narkotinių medžiagų kanapių, ekstazio tablečių ir galimai narkotinių medžiagų amfetamino. Taip pat rasti bei paimti galimai šaunamieji ginklai bei šoviniai.

Vasario 18 d. apie 12.25 val. Kaune, Varnių gatvėje, Kauno m. Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai, pastebėję įtartiną automobilį „VW Passat“, nusprendė sustabdyti jį patikrinimui. Tiesa, vairuotojas ne tik nepanoro sustoti, bet ir padidinęs greitį nuvažiavo. Važiuojant paskui ir bandant sustabdyti sprunkantį automobilį, pareigūnai pastebėjo, kad šalia vairuotojo sėdėjęs keleivis, atidaręs dureles, išmetė krepšį. Du vyrai, palikę savo automobilį Kaune esančioje A. Stulginskio gatvėje, bandė pasprukti, tačiau Kauno m. Žaliakalnio policijos pareigūnai juos nedelsiant sulaikė. Krepšyje, kuriuo vyrai bandė atsikratyti, rasta apie 2,5 kg galimai augalinės kilmės narkotinės medžiagų kanapių. Sulaikius įtariamuosius pas juos rasta daugiau nei 1 700 eurų grynųjų pinigų.

Tą patį pirmadienio vakarą buvo atliktos neatidėliotinos kratos įvairiose Kauno miesto ir Kauno rajono vietose. Jų metu Kauno m. Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai aptiko ne tik du galimai šaunamuosius ginklus su šoviniais, bet ir galimai narkotinių medžiagų amfetamino bei ekstazio tablečių. Taip pat rasta apie 320 gramų galimai augalinių narkotinių medžiagų kanapių.

Kauno miesto gyventojui, gimusiam 1992 m., bei Kauno rajono gyventojui, gimusiam 1996 m., už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 2 d. gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 10 metų. Vyrui, gimusiam 1996 m., taip pat dar gresia atsakomybė už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 str. 1 d.

Dėl šio įvykio atliekamas ikiteisminis tyrimas, jam vadovauja ir jį organizuoja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Trečiojo skyriaus prokurorai.