Nuo rudens už papildomą krūvį mokytojams nebus mokama

LR Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei pareiškus, kad nuo rudens mokytojai turės dirbti hibridiniu būdu, papildomų lėšų mokytojų darbo užmokesčiui LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nėra numačiusi.

„Ministrė Pirmininkė apie hibridinį mokymą kalba lyg apie normalų ir priimtiną dalyką. Gaila Lietuvos mokinių ir jų tėvų, kurie tokio požiūrio ir sprendimų pasekmes pajaus po keleto metų, kai jau bus per vėlu. Kartais net kyla mintis, kad daroma viskas, jog Lietuvoje liktų tik privačios mokyklos“, – pasipiktinimo neslepia Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas.

LŠMPS dar prieš kelias savaites raštu kreipėsi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę ir Švietimo, mokslo ir sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę, prašydama atsakyti, kaip ruošiamasi artėjantiems naujiems mokslo metams.

„Iš atsakymo akivaizdu, kad iš principo nesiruošiama naujiems mokslo metams. Jeigu spės, ministerija iš Vyriausybės skirtomis lėšomis įrengs vos po kelias klases mokyklose (net ne visose) hibridiniam mokymui. Eilinį kartą valstybė turi pinigų investicijoms į atnaujinimus, remontus ar statybas, tačiau žmogiškuosius resursus pamiršta“, – nusivylimo neslepia E. Milešinas.

Pasak LŠMPS pirmininko, mokytojai neketina tylėti ir ramiai laukti vasaros, nes hibridinis mokymas nėra tas pats kas kontaktinis, kaip bando teigti ministerija.

„Ministerijos rašte teigiama, kad mokytojui nėra didelio skirtumo ar dirbti vien tik kontaktiniu būdu klasėje, ar dirbti kontaktiniu būdu ir tuo pačiu metu vesti nuotolines pamokas namuose esantiems mokiniams. Mes su tuo nesutinkame ir reikalaujame, kad mokytojams būtų numatytas papildomas apmokėjimas už hibridinį mokymą“, – sako LŠMPS vadovas.

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga ketina imtis visų būtinų priemonių, kad apgintų mokytojų interesus.

„Gaila, kad mokinių tėvai per mažai gilinasi į mokymo procesą ir nekyla kovoti dėl iš jų vaikų atimamo deramo išsilavinimo, kurio jie netenka dėl Vyriausybės nepateisinamo neveiksnumo. Vyriausybė eilinį kartą stengiasi eiti lengviausiu keliu, pamiršdama pažeidžiamiausius ir socialiai jautriausioje grupėje esančius vaikus. Tuo tarpu, LŠMPS dėl mokytojų kovos iki galo. Gal valdžioje esantys politikai jau pamiršo ką reiškia, kai mokytojai įstumiami į kampą?“, – primena LŠMPS vadovas.