Nuo šeštadienio švelninami karantino apribojimai: kas keisis?

Lietuvoje nuo kovo 6 dienos atlaisvinami kai kurie karantino metu įvesti apribojimai. Tačiau labai svarbu būti sąmoningiems ir toliau saugotis COVID-19, nes kitu atveju karantino rėžimas ir vėl gali būti sugriežtintas.

Nuo kovo 6 dienos atvirose erdvėse galės bendrauti du namų ūkiai arba ne daigiau nei 5 asmenų grupė. Bus galima organizuoti šventes dviem namų ūkiams arba ne daugiau nei 5 asmenų grupėms.

Nuo šeštadienio taip pat galimi renginiai, kurių metu neišlipama iš automobilio ir automobilyje yra ne daugiau nei 2 asmenys arba vienas namų ūkis.

Laisvalaikis, pramogos, paslaugos:

  • Galima organizuoti iki 5 asmenų fizinio aktyvumo užsiėmimus lauke.
  • Galima lankyti pažintinius ir mokomuosius takus, parkus, muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves, zoologijos ir botanikos sodus, esančius atvirose lauko erdvėse, ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis (išskyrus šeimos narius – jų gali būti ir daugiau).
  • Galima fiziškai aptarnauti bibliotekos lankytojus.

Švietimas:

  • Galimas neformalus vaikų švietimas atvirose erdvėse, kai dalyvauja iki 5 vaikų.
  • Organizuojant neformalųjį suaugusiųjų švietimą, galimi mokymai atvirose erdvėse iki 5 asmenų (nuo kovo 10 d.).

Pataisos įstaigose ir tardymo izoliatoriuose bus leidžiama organizuoti trumpalaikius pasimatymus. Taip pat nuo kovo 10 dienos leidžiama organizuoti vairavimo egzaminus ir praktinio vairavimo mokymus.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto