Nuteista iš neįgalios kaunietės pasipelnyti sumaniusi moteris

Kauno apskr. vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Dainavos policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai, kartu su Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūra, sėkmingai baigė 3 epizodų ikiteisminį tyrimą, kuriame iš neįgalios kaunietės pasipelnyti sumaniusiai moteriai teismas paskyrė 4000 eurų baudą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, laikotarpiu nuo 2018 m. spalio mėn. iki 2020 m. sausio mėn., anksčiau neteista 54 m. kaunietė I.V., apgaulės būdu, pelnėsi iš kaunietės S.R. Neįgalumą turinti S.R., prieš 3 metus kreipėsi į I.V. dėl pagalbos jai suteikimo – moteris susitarė dėl kasdienės pagalbos namuose, apsiperkant ir atliekant kitus pagalbinius darbus. Įgavus moters pasitikėjimą, I.V. pradėjo naudotis S.R. banko kortele – iš pradžių tam, kad galėtų atsiskaityti už prižiūrimai moteriai perkamus maisto produktus, vaistus ir kitas prekes, sumokėtų mokesčius, tačiau į savo asmeninę banko sąskaitą pradėjo atlikinėti ir nedidelius pinigų pavedimus. Neteisėti pinigų pavedimai išaiškėjo, kai S.R. gavo 2 metų banko sąskaitos išrašus. Kartu paaiškėjo ne tik neteisėti pavedimai į I.V. asmeninę banko sąskaitą, bet ir tai, kad I.V. pasinaudojant S.R. elektroninės bankininkystės duomenimis, iš vienos paskolų teikimo įmonės S.R. vardu pasiėmė 1200 eurų paskolą. Iš viso nukentėjusioji per savo patiklumą patirtus materialinius nuostolius įvertino daugiau nei 2690 eurų.

Tyrimo metu Kauno apskr. VPK pareigūnai nustatė, jog I.V. tokiais savo neteisėtais veiksmais veikė vedina finansinio nepritekliaus, todėl be S.R žinios iš nukentėjusiosios banko sąskaitos tam tikras pinigų sumas pervesdavo ir į savo asmeninę banko sąskaitą, šiuos pinigus ji išleisdavo asmeninėms reikmėms. Dėl padarytų nusikalstamų veikų I.V. prisipažino ir gailėjosi, todėl atlikus ikiteisminio tyrimo procesinius veiksmus ir surinkus reikšmingus įtariamosios kaltę pagrindžiančius įrodymus, vadovaujant Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokurorui V. Kazlauskui, baudžiamoji byla su 3 nusikalstamų veikų epizodais pagal požymius nusikalstamų veikų numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 182 str. (dėl sukčiavimo),  1981 str. (dėl neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos), 215 str. (dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo), vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 418 str., buvo perduota Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams, kur I.V. buvo pripažinta kalta padarius šias nusikalstamas veikas. Jai paskirta galutinė bausmė – 80 MGL (4000 eurų) bauda.