Nuteista kaišiadorietė, kuri, įkliuvusi neblaivi už vairo, policininkams siūlė kyšį

Už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio bei kyšio davimą policijos pareigūnams 38 metų kaišiadorių rajono gyventojai K. R. Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai 2021 m. rugsėjo 17 d. nuosprendžiu skyrė subendrintą 4000,00 Eur baudą (ją išdėstant 12 mėnesių laikotarpiui), teisių atėmimą 2 metams ir automobilio konfiskavimą.

Teismas nustatė, kad K. R., 2021 m. gegužės 13 d. apie 18.57 val. Kaišiadorių r. sav., vairavo automobilį, būdama apsvaigusi nuo alkoholio (nustatytas 3,38 promilių girtumas). Be to ji, būdama apsvaigusi nuo alkoholio, 2021 m. gegužės 13 d. apie 19.30 val. Kaišiadorių r. sav., siekdama išvengti baudžiamosios atsakomybės dėl vairavimo neblaiviai, tiesiogiai pasiūlė duoti 80,00 Eur kyšį Kauno AVPK Kaišiadorių rajono PK pareigūnams už pageidaujamą neteisėtą neveikimą – kad pareigūnai nepradėtų jos atžvilgiu ikiteisminio tyrimo.

Teisiamajame posėdyje K. R. kaltę pripažino visiškai, tačiau nurodė, jog neblaivumą jos organizme sukėlė valerijono trinktūra, kurios per dieną suvartojo 6-7 buteliukus (gal ir daugiau), bet ne alkoholis, kurio, jos teigimu, ji nevartojo nei sulaikymo dieną, nei iš vakaro.

Skiriant bausmę kaltinamajai K. R., teismas atsižvelgė į tai, kad padarytas vienas nesunkus ir vienas apysunkis tyčinis nusikaltimas. Kaltinamoji neteista, administracine tvarka bausta, dirba.

Paskirta subendrinta galutinė bausmė  – sumažinta vienu trečdaliu.

Teismas, įvertinęs kaltinamosios padaryto nusikaltimo pobūdį, taip pat kaltinamosios asmenybę, konfiskavo K. R. priklausančią transporto priemonę.

Nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.