Nuteista pernai sugyventinį nužudžiusi kaišiadorietė: šiam kirviu ir lenta buvo smogta ne mažiau nei 74 kartus

Šių metų rugsėjo 28 dieną Kauno apygardos teisme buvo nagrinėjama kaišiadorietės R. Č. byla, kurioje ji kaltinama praėjusių metų lapkričio 28 dieną nužudžiusi savo sugyventinį S. Ž.

Tą kartą Kaišiadoriečiams.lt rašė, kad lapkričio 28 dienos rytą, apie 9 val. 20 min., Kaišiadoryse, sodų bendrijoje „Baltasis berželis“ esančioje Ligoninės gatvėje, buvo rastas mirusio vyro (gimusio 1972 m.) kūnas su smurtinėmis žymėmis galvoje. Tuomet iškart buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 129 str. 2 d. 3 p. – savo artimo giminaičio ar šeimos nario nužudymas. Asmeniui gresia laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Vėliau policija informavo, kad lapkričio 29 dienos vidurdienį, Kaišiadoryse, sulaikyta 1978 m. gimusi moteris.

Kaip teisme pasakojo nuteistoji, sugyventinis nuolatos prieš ją smurtaudavo ir ją mušdavo.

Nusikaltimo padarymo metu moteris buvo neblaivi. Pasak jos, kilus konfliktui dėl dingusio mobiliojo ryšio telefono, jos sugyventinis jai smogęs stalčiumi per nugarą ir šluotos kotu per kojas. Todėl ji per 10 minučių išgėrusi litrą degtinės bei apimta įniršio ir ryžosi žiauriam kerštui.

Kaip vėliau nustatė ekspertai, vyrui į įvairias kūno vietas lenta ir kirviu buvo smogta ne mažiau nei 74 kartus, o visa egzekucija truko apie valandą laiko. Vien į galvos sritį buvo smogta mažiausiai 15 kartų, tad nuo tokių sužalojimų vyras mirė vietoje.

Kauno apygardos teismas pripažino moterį kalta ir skyrė jai 10,5 metų kalėjimo bausmę atliekant pataisos namuose.

Teisme atsakomybę sunkinanti aplinkybė buvo tai, jog moteris nusikaltimą padarė būdama neblaivi bei ateityje sistemingai darydavo administracinius teisės pažeidimus.