Nuteisti iš Pravieniškių pabėgę du recidyvistai

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose šiandien paskelbtas nuosprendis R. K. ir E. Ž. dėl pabėgimo iš pataisos įstaigos.

R. K. ir E. Ž., atlikdami terminuoto laisvės atėmimo bausmę Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje, 2021 m, gegužės 14 d. apie 1.55 val., išpjovę 10 būrio 4 patalpos lango apsauginių grotų metalinį strypą, perlipę vidinio perimetro antrojo ruožo tvorą, pabėgo iš jų laikymo vietos, t. y. iš Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos.

R. K. kaltu prisipažino visiškai ir paaiškino, kad pas seserį į Pakruojo rajone esantį kaimą iš Kauno nuvažiavo taksi automobiliu, kurio vairuotojui pinigų už nuvežimą nesumokėjo ir taip jį apgavo. „Tą pačią dieną, kai jis nuvažiavo pas seserį, buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Iš pataisos įstaigos bėgo, nes norėjo pabūti laisvėje.“ -rašoma teismo nuosprendyje.

R. Ž. kaltu prisipažino visiškai. Teismui paaiškino, kad bėgti per apsaugines grotas sugalvojo abu, nes kito kelio pabėgti nebuvo. Pabėgęs, jis ėjo link savo namų, kuriuose seniau gyveno. Eidamas sutiko pažįstamą merginą ir nuėjo pas ją. Būnant pas merginą jį sulaikė policijos pareigūnai. Iš pataisos įstaigos bėgo dėl to, kad norėjo pabūti laivėje.

Skirdamas bausmę R. K., teismas atsižvelgė į tai, kad jis anksčiau teistas 15 kartų, nusikalto atlikdamas bausmę įkalinimo įstaigoje, atliko pabėgimui paruošiamuosius veiksmus t. y. metaliniu pjūkliuku išpjovė tarpą apsauginėse grotose, drausmine tvarka baustas tris kartus, drausminės nuobaudos yra galiojančios, vieną kartą paskatintas, pataisos įstaigos charakterizuojamas neigiamai.

Teismas R. K. už šį nusikaltimą skyrė skyrė 1 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, jam paskirta galutinė – 4 metų 8 mėnesių ir 14 dienų  laisvės atėmimo bausmė.

Skirdamas bausmę E. Ž., teismas atsižvelgė į tai, kad jis anksčiau teistas 11 kartų, nusikalto atlikdamas bausmę įkalinimo įstaigoje, drausmine tvarka baustas 15 kartų, drausminės nuobaudos yra galiojančios, pataisos įstaigos charakterizuojamas neigiamai.

Teismas E. Ž. už šį nusikaltimą skyrė 1 metų laisvės atėmimo bausmę. Subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu paskirta galutinė 2 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

„Kadangi šiuo metu negalima tiksliai apskaičiuoti civilinio ieškinio negavus papildomos medžiagos ir neatidėjus baudžiamosios bylos nagrinėjimo, civiliniam ieškovui Pravieniškių pataisos namams – atvirajai kolonijai pripažįstama teisė į civilinio ieškinio patenkinimą dėl turtinės žalos atlyginimo, o klausimas dėl civilinio ieškinio dydžio perduodamas nagrinėti civilinio proceso tvarka.“ – konstatavo teismas.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmus.