Nuteistieji pataisos namuose bandė sukelti riaušes

2016 m. liepos 22 d. Kybartų pataisos namuose, atlikus kratas nuteistųjų gyvenamosiose patalpose, kilo neramumai, galėję pasibaigti riaušėmis. Profesionalių Kalėjimų departamento prevencinės grupės ir Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų jungtinių pajėgų dėka pavyko suvaldyti situaciją ir atkurti viešąją tvarką pataisos namuose.

Kybartų pataisos namų vadovybė, siekdama surasti ir paimti nuteistiesiems draudžiamus turėti daiktus bei užtikrinti viešąją tvarką, nusprendė po vakarinio patikrinimo atlikti kratą įstaigos trečiajame ir ketvirtajame būriuose, kur bendrabučio tipo patalpose bausmę atlieka 101 nuteistasis. Dėl pareigūnų, atliekančių vakarinį patikrinimą ir kratą, saugumo buvo pasitelktos Kalėjimų departamento prevencinės grupės ir Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų jungtinės pajėgos.

Apie 20.15 val. pareigūnai išrikiavo nuteistuosius vakariniam patikrinimui ir atliko šių nuteistųjų trečiojo bei ketvirtojo būrių ir drausmės grupės patalpų kratas. Kratų metu buvo rasti ir paimti nuteistiesiems draudžiami turėti daiktai.

Pasibaigus vakariniam patikrinimui ir atlikus kratas, kai jungtinės pareigūnų pajėgos buvo bepaliekančios pataisos namų lokalinį sektorių, nuteistieji per gyvenamųjų patalpų atvirus langus pradėjo kelti neramumus, pareigūnų adresu vartojo necenzūrinius žodžius bei kurstė vieni kitus pasipriešinti pareigūnams ir atkeršyti už kratas. Netrukus apie 20 – 30 agresyviai nusiteikusių nuteistųjų iš bendrabučio įsiveržė į lokalinio sektoriaus kiemą, kuriame buvo Kalėjimų departamento prevencinės grupės ir Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai. Pareigūnai žaibiškai sureagavo į nuteistųjų neteisėtus veiksmus ir pareikalavo juos nutraukti bei įspėjo dėl fizinės jėgos ir specialiųjų priemonių panaudojimo. Tačiau nuteistieji nepaisė teisėtų pareigūnų reikalavimų ir toliau priešinosi jėga. Tik panaudojus specialiąsias priemones situaciją pavyko suvaldyti.

Apie 23 val. jungtinės Kalėjimų departamento ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų pajėgos atkūrė viešąją tvarką pataisos namuose. Nuteistieji buvo patikrinti medicinos personalo darbuotojų, rimtų sužalojimų nenustatyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių (Baudžiamojo kodekso 283 str. 2 d.), už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimo bausmė iki šešerių metų.

Kalėjimų departamento inf.

Naujienos iš interneto