Odontologai pataria, kaip tinkamai prižiūrėti implantus

Dantų implantai – pagaminti iš tvirtų medžiagų, atsparių ėduoniui, tačiau atidi kasdienė burnos ertmės higiena vis tiek būtina. Po implantavimo dažnas neskiria didelio dėmesio dantų valymui ir valosi dantis tik dantų šepetėliu ir pasta, tačiau to negana. Straipsnyje pateikiami odontologų patarimai ir trumpai aptariami aspektai, kuriais vadovaujantis užtikrinama tinkama burnos ertmės priežiūra po implantavimo.

Venkite aštrių daiktų naudojimo

Odontologai pastebi, kad kai kurie pacientai į profilaktinę apžiūrą ateina pažeistais implantais. Galima daryti prielaidą, kad pacientai naudoja netinkamas valymo priemones. Pavyzdžiui, jei šalia nėra dantų siūlo, maisto likučių pašalinimui naudoja smeigtukus, sąvaržėles ar kitus metalinius daiktus. Šiais valant apnašas, subraižomas implantų paviršius, o subraižytas paviršius skatina dar greitesnį apnašų kaupimąsi.

Naudokite tinkamas valymo priemones

Kaip ir savus dantis, taip ir implantus reikia valyti du kartus per dieną. Turint implantus svarbiausios sritys, kurioms reikia skirti daugiau dėmesio – tarpdančiai ir dantenos. Šiose vietose bakterijos ir maisto likučiai linkę kauptis intensyviausiai. Ilgai nevalomos bakterijos gali sukelti uždegimą ir paveikti kaulą, kuriame įsriegti implantai.

Profesionali odontologijos klinika, pavyzdžiui, Ozo klinika, ir joje dirbantys kvalifikuoti odontologai vizito metu atsako į visus rūpimus klausimus ir pateikia išsamias priežiūros gaires. Nesvarbu, ar implantai pavieniai, ar įsriegta visa dantų linija, juos reikėtų valyti minkštų šerelių šepetėliu su mažo abrazyvumo pasta. Ir, svarbiausia, naudoti irigatorių. Tai papildoma priemonė, kuri pasiekia ypač sunkiai prieinamas vietas. Šis prietaisas veikia it stipri vandens srovė. Odontologai rekomenduoja jį naudoti vieną kartą per dieną.

Reguliariai lankykitės pas odontologą

Specialistų teigimu, pas higienistą lankytis reikėtų reguliariai, kas pusę metų. Profilaktinio apsilankymo metu ne tik pašalinamos apnašos, bet ir įvertinama implantų būklė. Be to, patariama kartą per metus atlikti nuodugnią protezų apžiūrą, atliekant pakitimus parodysiančius tyrimus.

Reikėtų suprasti, kad neužtenka tik asmeninės implantų priežiūros. Pacientas namų sąlygomis gali pašalinti tik minkštas apnašas, o higienistai – kietas, kurios susidaro iš maisto likučių ir bakterijų. Kietos apnašos kaupiasi po dantenomis, tarpdančiuose ir gali ne tik sukelti uždegimą, bet ir pažeisti implantus.

Taigi, rekomenduojama dantis valyti tinkamomis priemonėmis ir reguliariai lankytis odontologo kabinete. Žinoma, burnos ertmės higienai įtaką daro ir mitybos įpročiai. Į mitybos racioną įtraukite daržovių, valgykite atvėsusį maistą, o karštus ar itin šaltus gėrimus gerkite per šiaudelį. Taip pat nuosekliai laikykitės specialistų rekomendacijų ir galėsite mėgautis ilgalaikiais implantavimo rezultatais.

Nr. 22/44