Paaiškėjo, kas iš kandidatų Kaišiadorių-Elektrėnų rinkimų apygardoje pateko į antrą turą

Rinkimų apygardų komisijų nariams baigus skaičiuoti rinkėjų balsus paaiškėjo, kas iš Kaišiadorių-Elektrėnų apygardos kandidatų į Seimą pateko į antrąjį rinkimų turą. Nors kandidatų ir partijų buvo daug, rinkėjams, norint balsuoti už konkrečią partiją, dar teko ir gerai įsiskaityti į jų pavadinimus. Susidaro įspūdis, kad kai kurioms partijoms pritrūko fantazijos ir jos nusprendė pasivadinti beveik kaip jų oponentai. O gal priešingai – kaip tik bandė suklaidinti rinkėjus ir taip „nukniaukti“ neatidžių rinkėjų balsus?

Kaišiadoriečiams.lt primena, kad viso Kaišiadorių-Elektrėnų rinkimų apygardoje į Seimą kandidatavo net dvylika kandidatų: Audronius Ažubalis (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Dainoras Bradauskas (Lietuvos socialdemokratų darbo partija), Virginijus Ceslevičius (Lietuvos žaliųjų partija), Mindaugas Kuklierius (Darbo partija), Silva Lengvinienė (Laisvės partija), Laimutė Matkevičienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Nerijus Meškauskas (Centro partija – tautininkai), Jolita Morkūnaitė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Algimantas Radvila (Lietuvos socialdemokratų partija), Evelina Solovjova (Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga), Mindaugas Šimkūnas (Nacionalinis susivienijimas) ir Tomas Vaicekauskas (Krikščionių sąjunga). Kai kas iš šių kandidatų VRK buvo pripažinti papirkinėją rinkėjus, o kai kam tyrimai dėl galimo balsų pirkimo dar tebevyksta. Ir, deja, šios „mados“ iš kai kurių kandidatų vis nepavyksta išgyvendinti. Bet, kol yra kas parduoda savo balsą, tol bus kas ir perka. Deja, bet tokiems asmenims tikriausiai visai nesvarbu, kad tas jų parduotas balsas vėliau juos pačius gali nuvesti prie konteinerių…

2020 metų Seimo rinkimuose iš anksto savo balsą nusprendė atiduoti 11,6 proc. rinkimo teisę turinčių piliečių. Tuo tarpu Kaišiadorių-Elektrėnų rinkimų apygardoje iš anksto balsavo 14,7 proc. rinkėjų.

Viso 2020 metų Seimo rinkimuose savo valią atvyko pareikšti 47,2 proc. rinkėjų. Kaišiadorių-Elektrėnų rinkimų apygardoje – 46,5 proc. Kyla natūralus klausimas – o kur likusi dalis rinkėjų? Gal tuomet ir ant Seimo narių neverta „putotis“, kad jie nelanko posėdžių, jeigu patys nesugebate vieną kartą per ketverius metus atlikti savo pareigos?

Aktyviausiai Lietuvos mastu rinkimuose dalyvavo Senamiesčio-Žvėryno apygardos rinkėjai, kur savo balsą atidavė 61,53 proc. piliečių, pasyviausiai – Nalšios šiaurinės apygardos rinkėjai, kur į rinkimus atėjo 36,66 proc. rinkėjų. Kaišiadorių-Elektrėnų rinkimų apygardoje aktyviausiai balsuota Beižionių apylinkėje. Čia savo pareigą atliko net 63,92 proc. rinkimų teisę turinčių piliečių. Mažiausiai balsavusiųjų buvo Liutonių apylinkėje – vos 37,39 proc. rinkėjų.

Susumavus visus rinkėjų balsus, paaiškėjo, kad Kaišiadorių-Elektrėnų rinkimų apygardoje į antrąjį Seimo rinkimų turą pateko TS-LKD kandidatas Audronius Ažubalis, surinkęs 16,6 proc. (2906 balsai) rinkėjų balsų ir Laisvės partijos kandidatė Silva Lengvinienė, surinkusi beveik vienodai – 16,48 proc. (2883 balsai) rinkėjų balsų. Tad, panašu, kad Kaišiadorių-Elektrėnų apygardos laukia įdomus ir įnirtingas antrasis rinkimų turas.

Dabartinė Kašiadorių-Elektrėnų apygardoje praėjusiais Seimo rinkimais išrinkta LVŽS kandidatė Laimutė Matkevičiė, surinkusi 15,76 proc. (2758 balsus) liko trečia ir į antrąjį rinkimų turą nepateko.

Ketvirtoje vietoje liko Darbo partijos kandidatas Mindaugas Kuklierius. Jis surinko 8,38 proc. rinkėjų balsų, kas atitinkamai yra 1467 rinkėjų balsai.

Socialdemokratas Algimantas Radvila vienmandatėje rinkimų apygardoje liko penktas. Už jį balsavo 7,92 proc. rinkėjų (1386 balsai).

Šeštoje vietoje liko liberalų kandidatė Jolita Morkūnaitė, kuri gavo 1283 balsus, kas atitinkamai yra 7,33 proc.

Septintas liko Lietuvos socialdemokratų darbo partijos kandidatas Dainoras Bradauskas. Už D.Bradauską balsavo 6,4 proc. rinkėjų (1120 balsų).

Aštuntas – Virginijus Ceslevičius, surinkęs 881 balsą (5,03 proc.).

Devintoje vietoje liko Krikščionių sąjungos kandidatas Tomas Vaicekauskas. Už T.Vaicekauską balsavo 835 rinkėjai, kas sudarytų 4,77 proc.

Į dešimtuką taip pat papuolė ir Nacionalinio susivienijimo kandidatas Mindaugas Šimkūnas, už kurį balsavo 568 rinkėjai arba 3,25 proc.

Nerijus Meškauskas (Centro partija – tautininkai) liko vienuoliktoje vietoje. Už šį kandidatą savo balsą atidavė 404 rinkėjai, kas sudaro 2,31 proc.

Ir paskutinėje vietoje, kaip ir buvo galima tikėtis, liko Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatė Evelina Solovjova, už kurią viso labo balsavo tik 144 rinkėjai. E.Solovjova surinko 0,82 proc. rinkėjų balsų.

Primename, kad antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame dėl vietos Seime varžysis TS-LKD kandidatas Audronius Ažubalis ir Laisvės partijos kandidatė Silva Lengvinienė, vyks spalio 25 dieną. Būkite pilietiški, nepamirškite atiduoti savo balso, kuris gali nulemti ne tik Jūsų, bet ir visos Lietuvos likimą.