Paaiškėjo, kokios partijos valdys Kaišiadorių rajoną ateinančią kadenciją

Pasibaigus rinkimų nakčiai, kuri daug kam buvo bemiegė, pagaliau ir savo skaitytojams galime pateikti rinkimų rezultatus. Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba viso turi 24 mandatus, kuriuos šiemet bandė pasidalinti 8 politinės organizacijos. Vieni tikriausiai viršijo savo lūkesčius, kiti gavo tai, ko ir tikėjosi, o dar kiti liko „už borto“ ir nepateko į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybą. Tam, kad politinė organizacija gautų mandatą taryboje, ji turėjo surinkti ne mažiau kaip 466 rinkėjų balsus. Deja, bet dvejoms rinkimuose dalyvavusioms partijos peržengti šios kartelės nepavyko.

Mažiausia balsų Kaišiadorių rajono savivaldybėje surinko Lietuvos centro partija. Už juos iš viso balsavo tik 186 rinkėjai (1,53 proc.). Jie mandato negavo. Taip pat mandato negavo ir Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), už kuriuos balsavo 295 rinkėjai (2,43 proc.).

Du mandatus taryboje iškovojo Lietuvos žaliųjų partija, už kuriuos balsavo 919 rinkėjų (7,56 proc). Suskaičiavus pirmumo balsus į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybą pateko Aušra Gerulaitienė ir Virginijus Ceslevičius. Du mandatus taryboje taip pat gavo ir naujai įsikūręs Visuomeninis rinkimų komitetas „Vardan Kaišiadorių krašto“. Už šį komitetą savo balsus atidavė 1150 atėjusių balsuoti (9,46 proc.). Į tarybą papuolė Eugenijus Cikanavičius ir Česlovas Neviera.

Šiek tiek geriau pasirodė Lietuvos socialdemokratų partija, už kurią balsavo 1352 rinkėjų (11,12 proc.) ir tai jiems užtikrino 3 mandatus taryboje. Iš šios partijos taryboje matysime Algimantą Radvilą, Borisą Geiceną ir Laimą Rudienę.

Dar daugiau rinkėjų balsų gavo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 1937 (15,94 proc.). Šių balsų užteko, kad liberalai taryboje iškovotų 4 mandatus. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovai Kaišiadorių rajono savivaldybės taryboje, suskaičiavus pirmumo balsus, bus Šarūnas Čėsna, Romualdas Urmilevičius, Karolis Petkevičius ir Kęstas Moroza. Liberalų rinkėjai šiuose rinkimuose parodė, kad jiems svarbu ne tik partija, bet ir patys asmenys, tad net 66,55 proc. biuletenių buvo su nurodytais pirmumo balsais.

Vienu daugiau mandatų negu Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, penkis, iškovojo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Už juos balsavo 2244 rinkėjai (18,46 proc.). Šios sąjungos atstovai Kaišiadorių rajono savivaldybėje bus Darius Vilimas, Gediminas Janonis, Jolanta Armonavičienė, Dalius Matkevičius bei Marijonas Mitkus.

Daugiausią mandatų šiuose rinkimuose iškovojo Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Gavę 3572 rinkėjų balsus (29,39 proc.) jie iškovojo 8 mandatus. Suskaičiavus pirmumo balsus į tarybą pakliuvo Vytenis Tomkus, Tomas Vaicekauskas, Kęstutis Jakelis, Vaida Babeckienė, Algimantas Janavičius, Daiva Nasevičienė, Rugilė Grendaitė ir Rimvydas Dekas.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto