Padėkite be globos likusiems vaikams, patirti kas yra namai. Atverkite savo namų duris

Tokiu pavadinimu buvo rengtas projektas Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijai, konkursui skirto nevyriausybinėms organizacijoms, veikiančioms šeimos gerovės srityje.  Projekte buvo numatyta veikla – dviejų dienų Globėjų (rūpintojų) įtėvių bei globojamų vaikų stovykla. Į stovyklą buvo kviečiami Kaišiadorių rajono globėjai auginantys vaikus iki dvylikos metų, kad galėtume jiems pasiūlyti bendros ir įdomios veiklos.

Pirmoji diena Žasliuose

Susitikę pirmąją stovyklos dieną septynios globėjų šeimos kartu su dvidešimčia globojamų bei biologinių vaikų piešė savo rankas, norėdami prisistatyti, ir papasakoti kuo jie nori būti užaugę. Gražu buvo klausyti vaikų svajonių – buvo norinčių tapti policininkais, norėjo būti Žmonėmis vorais kad galėtų gelbėti žmonės, merginos norėjo būti princesėmis, šokėjomis, mokytojomis arba gydytojomis. Visas šias svajones globėjai gali padėti įgyvendinti savo globojamiems ar biologiniams vaikams, globėjai tuo tarpu dažniausiai jau ir norėjo būti tuo kuo esą dabar…

Susipažinę, vaikai turėjo galimybę daug laiko praleisti šokinėdami ant batuto, žaisdami didelėje Žaslių l.d. „Žaliasis klevelis“ teritorijoje, dėkojame įstaigos vadovei, kolektyvui, nuoširdžiai mus priėmus į darželio erdvę. Globėjai vaikų žaidimų metu, galėjo dalintis savo patartimi, patyrimais, džiaugsmais ir sunkumais, nes tik kalbėjimas kartais gali padėti išspręsti, kartais atrodo neišsprendžiamas problemas. Globėjai paruošė didelį vaišių stalą, kartu kepė dešreles, vėliau visi vaišinomės.

Po pietų vaikus aplankė personažas – Kakė makė, kuri žaidė su jais, piešė ant veidukų, organizavo estafetes, konkursus. Nors vyresnieji ir sakė – Kakė makė mums jau per maža, tačiau smagiai žaidė su visais. Laisvu laiku vaikai galėjo džiaugtis šokinėdami ant batuto. Kai kurie mažiausieji net pietų miego atsisakė, kad galėtų daugiau pašokinėti, tačiau visuomet, kai kažkas būna labai gerai, baigiasi… Baigėsi ir mūsų pirmoji diena, kitą dieną vyksime į Birštoną.

Kelionė į Birštoną

Globėjai dalinosi, kad po vakarykščių įspūdžių vaikai miegojo kietai, turbūt ir dėl to, kad kelionėje būtų visi pasiruošę. Išvykus iš Kaišiadorių susitikome visi Birštone kur smagiai pasivaikščiojome po Birštono Kneipo taką, patirdami įvairiausių pojūčių kojose, smagiai lindome į vandenį, ir nors globėjai norėjo, kad vaikai nesušlaptų drabužių, tačiau jeigu yra galimybė sušlapti, tai negi ja nepasinaudosi?! Vėliau globėjai galėjo nueiti pakvėpuoti mineraliniu oru, o vaikai kartu su globos koordinatoriais ir keliais globėjais užkopėme į Vytauto kalną, kuris kaip paskaičiavome laiptelius yra beveik pusė Birštone stovinčio naujo apžvalgos bokšto aukščio – turi 168 laiptelius, nors laiptelių skaičius skirtingais duomenimis buvo mažesnis, bet mes netikrinome..

Nuvykę į Nemajūnų amatų centrą, turėjome galimybę sužinoti istoriją apie bulves Lietuvoje, ir išmokome pasigaminti dzūkišką bandą. Būtent dėl jos ir vykome į edukacinį užsiėmimą. Išsikepę bandas čia pat jas ir suvalgėme, nemažai globėjų rašėsi receptus ir artimiausiu metu žadėjo dzūkišką bandą iškepti namuose. Prisivalgę grįžome į Birštoną kur parke vaikai galėjo padūkti ant gausybės parko įrenginių. Po visų apsilankymų, nors buvo liūdna tačiau kelionė, o ir mūsų stovykla baigėsi, ir smagu buvo girdėti, kad globėjai tarpusavyje jau organizavo kitą susitikimą, savo namuose. Linkime jiems sėkmės ir kaip globos centras visuomet esame ir būsime šalia norėdami, ir galėdami padėti.

Džiaugiamės turėdami žmonių kurie nori ir gali globoti. Mūsų bendras susitikimas, kelionė yra pavyzdys, kad susibūrus yra lengviau, dauguma globėjų teigė, kad tokie susitikimai padeda jiems augti ir auginti vaikus. Kviečiame visus globėjus kreiptis į globos centrą esantį Kaišiadoryse, Birutės g. 9, arba susisiekite telefonu – 867059698, jei negalėsime padėti tai bent išklausysime.

O galvojantys apie globą išdrįskite ateiti, paskambinti, parašyti, atsakysime  į klausimus, suteiksime daugiau informacijos, nukreipsime. Primename, kad informacijos rinkimas nėra įsipareigojimas globoti, gal ne šiandien, gal po metų Jūs vis dėlto nuspręsite Atverti savo namų duris ir priimti vaikus, likusius be tėvų globos. Kviečiame – VšĮ Paparčių šv. Juozapo šeimos namų globos centras, Birutės g. 9, 104 kabinetas, Kaišiadorys. Tel. 867059698, el.paštas: paparciugloboscentras@gmail.com, Facebook: GIMK Kaisiadorys.

Socialinis darbuotojas, globos koordinatorius
Nerijus Ramanauskas