Pagaliau į Lietuvą atkeliauja lietus

Pirmadienio naktį lietų nešantys debesys išplis beveik po visus šalies kampelius. Vėjui truputį aprimus, kai kur pasirodys rūkas. Žemiausia temperatūra bus nuo 8 iki 13 laipsnių šilumos. Dieną taip pat beveik visur palis. Vietomis galima perkūnija. Vidutinio stiprumo pietvakarių, pietų vėjas atneš truputį šiltesnius orus. Įdienojus temperatūra pakils iki 17–22 laipsnių šilumos. Tik Žemaitijoje kai kur laikysis 15–16 laipsnių šiluma.

Pūs nestiprus pietvakarių vėjas, temperatūra pakils iki 14-19 laipsnių šilumos. Pietrytinėje Lietuvos dalyje tankesni debesys plauks pirmąją dienos dalį, vėliau pasirodys vis daugiau pragiedrulių. Vakarop vietomis formuosis pavieniai lietaus kamuoliniai debesys, iš kurių prapliups trumpas lietus, gali ir perkūnija sugriaudėti. Pietvakarių vėjas čia pūs stipriau, bet ir temperatūra kils aukščiau – šils iki 20-24 laipsnių.

Antradienio naktį debesys prasisklaidys, vietomis trumpai palis tik nakties pradžioje ir ryto valandomis, kai iš pietvakarių artės nauja lietaus banga. Nestiprus vėjas pūs iš pietų. Giedresnę ir ramesnę naktį temperatūra pažemės iki 7-12 laipsnių šilumos.

Antradienio dieną šalį pasieks vandeningas žemo slėgio sūkurys iš pietų. Daugelyje rajonų beveik visą dieną dangus bus apniukęs ir su trumpomis pertraukomis tai silpniau, tai stipriau lis, vietomis prilis gausiai.

Vakarėjant pietiniuose ir rytiniuose rajonuose pasirodys pragiedrulių, tačiau neilgai trukus juos užgoš perkūnijos debesų masyvai – tai vienur, tai kitur nušniokš liūtys su perkūnija, vietomis jos bus smarkios, per perkūniją kai kur vėjas sustiprės iki pavojingų 15-17 m/s. Temperatūra dieną sugebės pakilti iki 18-23 laipsnių šilumos, tik vakariniuose rajonuose, kur dangus bus apniukęs ir įkyriai lis, šils iki 15-17 laipsnių. Dieną pūs šiltas ir nestiprus besikeičiančios krypties vėjas.

Trečiadienio naktį daugiausia lis rytinėje šalies pusėje, kai kur gali palyti smarkiai. Pirmoje nakties pusėje vietomis dar griaudės ir žaibuos, per perkūniją gali pasitaikyti stipresnių vėjo gūsių. Tuo metu vakariniuose rajonuose lietaus intensyvumas mažės, bet palis dar daug kur. Vėjas visą naktį nuolat keis kryptį, tik artėjant rytui vis dažniau suksis iš šiaurės vakarų. Temperatūra naktį nekris žemiau 10-15 laipsnių.

Trečiadienio dieną gausesnio lietaus debesys užsiliks rytiniuose šalies rajonuose, likusioje šalies dalyje palis tik truputį, o po pietų dangus ims giedrėti. Dieną papūs nelabai stiprus, bet gaivus šiaurės vakarų vėjas. Temperatūra po pietų pakils iki 15-20 laipsnių.

Ketvirtadienį šalies orus lems aukštesnio slėgio juosta, todėl vyraus giedresni orai, o lietaus tikimybė sumažės iki minimumo. Dvelks nestiprus besikeičiančios krypties vėjas. Giedresnę naktį oras sparčiai vės, rytą teliks 4-9 laipsniai šilumos, dieną vėl sušils iki 15-20 laipsnių.

Artėjant savaitgaliui lietaus bus nedaug, o temperatūra pamažu ims kopti aukštyn.

Naujienos iš interneto