Pagaliu gulintį žmogų uždaužiusio nuteistojo Kaišiadorių teismas nepasigailėjo

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai atsisakė tvirtinti Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nutarimą taikyti nuteistajam 22-erių metų panevėžiečiui M. Š. lygtinį paleidimą iš pataisos įstaigos neatlikus 3 metų 2 mėnesių 26 dienų laisvės atėmimo bausmės.

„Nuteistasis daro pažangą mažinant nusikalstamo elgesio riziką – motyvuotai tęsia darbinę veiklą pataisos įstaigoje, turi teigiamas nuostatas taikomos priežiūros atžvilgiu, neišsako kriminalinį elgesį palaikančių nuostatų, dalyvauja socialinės reabilitacijos programose bei pozityvaus užimtumo priemonėse, turi tinkamas gyvenimo sąlygas laisvėje, palaiko socialinius ryšius su artimaisiais, elgiasi motyvuotai, stengiasi rodyti teigiamus pokyčius.“ – rašoma teismo nutartyje.

Primintina, kad M. Š. nuteistas Panevėžio apygardos teismo 2016 m. birželio 30 d. nuosprendžiu 8 metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad Panevėžyje, su kitu asmeniu, būdami apsvaigęs nuo alkoholio, veikdami bendrininkų grupe, bendrai ne mažiau kaip 12 kartų spirdami bei suduodami mediniais pagaliais nukentėjusiajam į galvos sritį, ir ne mažiau kaip 14 kartų bendrai spirdami bei suduodami mediniais pagaliais nukentėjusiajam į įvairias kūno vietas, tyčia dėl chuliganiškų paskatų ir itin žiauriai tyčia nužudė žmogų.

Teismas pažymėjo, jog M. Š. laisvės atėmimo bausmę atlieka už labai sunkų tyčinį smurtinį nusikaltimą, padarytą bendrininkų grupėje ir sukėlusį negrįžtamas pasekmes (nužudytas visiškai niekuo dėtas, gerokai vyresnis už kaltinamąjį, žmogus, kurio nuteistasis iki įvykio net nepažinojo). „M. Š. per visą bausmės atlikimo laiką drausmine tvarka buvo baustas aštuonis kartus, tuo tarpu paskatintas – tik keturis.“ – nustatė teismas.

Taip pat teismas atkreipė dėmesį, kad nors M. Š. skirtos drausminės nuobaudos šiuo metu negalioja, tačiau jų paskyrimo faktas yra reikšmingas sprendžiant dėl M. Š. gebėjimo paklusti privalomiems nurodymams ir draudimams, kadangi vidaus tvarkos taisyklės ir režimo reikalavimai buvo pažeisti ne vieną kartą, nuteistajam gerai žinant laisvės atėmimo vietos taisykles.

Teismas, įvertinęs aplinkybes, konstatavo, kad nesugebėjimas paklusti nustatytoms taisyklėms bausmės atlikimo metu esant griežtai bausmės atlikimo vietos kontrolei, leidžia pagrįstai abejoti nuteistojo pažanga mažinant nusikalstamo elgesio riziką bei tuo, jog nuteistasis lygtinio paleidimo taikymo atveju laikysis teismo ir įstatymo jam nustatytų įpareigojimų, t. y. probacijos sąlygų.

Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto