Palomenės seniūnijoje ugniagesiai ir miškininkai tris paras kovojo su miško gaisru

Birželio 8 dieną, 15 val. 23 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Kaišiadorių rjaone, Palomenės seniūnijoje, Livintų kaime, miškininkai per kameras mato, kad dega 150 kvartalas, Pravieniškių miškas.

Atvykus į nurodytą vietą degė miško paklotė. Tą dieną išdegė 70 arų miško paklotės ir durpžemio. Gaisro gesinimo darbuotose su ugniagesiais gelbėtojais dalyvavo miškininkų autocisterna ir 6 žmonės, girininkas bei eigulys. Vanduo gaisrui gesinti buvo vežiojamas iš už 8 km esančio tvenkinio.

Deja, bet sausi, vėjuoti ir karšti orai bei durpinga miško paklotė neleido atsipūsti.

Birželio 9 dienos rytą, 8 val. 38 min., ugniagesiai vėl sulaukė miškų urėdijos darbuotojų pranešimo, kad Livintų kaime vis dar dega miško paklotė. Nors patys miškininkai gaisrą gesino visą naktį, bet jiems prireikė ir ugniagesių pagalbos.

Atvykus į gaisravietę degė 80 arų plote durpinga miško paklotė. Gaisro gesinimo darbuose penktadienį dalyvavo 7 miškininkai ir jų autocisterna. Buvo nutiestos 6 magistralinės linijos (120 m). Vanduo buvo vežiojamas iš dirbtinio vandens telkinio už 2 km.

Nors ir atrodė, kad penktadienį gaisrą jau buvo pavykę sutramdyti, bet durpinga miško paklotė yra ypač pavojinga ir sunkiai gesinama, nes durpės gali ilgą laiką smilkti net kelių metrų gylyje.

Birželio 10 dienos vakarą, 18 val. 2 min., vėl buvo gautas pranešimas, kad Livintų kaime iš miško kyla dūmai. Degė durpingos miško paklotės pavieniai židiniai, atsinaujinę degusiame plote. Įvykio vietoje buvo girininkas ir eigulys. Vanduo gaisrui gesinti buvo vežamas iš dirbtinio vandens telkinio, esančio už 3 km nuo gaisro vietos.

22 val. 33 min. buvo pranešta apie gaisro likvidavimą.

Meteorologijos tarnybos informuoja, kad birželio 12–13 dienomis visoje Lietuvos teritorijoje bus ketvirtos, vietomis, daugiausia Šiaurės ir Vakarų Lietuvoje, penktos klasės miškų gaisringumas. Tai reiškia, kad yra visur vyrauja didelis arba labai didelis miškų gaisrų pavojus.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų būti atsakingais ir itin budriais lankantis miškuose. Ugnis gali įsiplieksti ir nuo neužgesintos nuorūkos, rusenančio laužo ar išpiltų iš kepsninių smilkstančių anglių.