Paparčių seniūnijoje degė miškas

Balandžio 19 dienos rytą, 10 val. 44 min., buvo gautas pranešimas, kad Paparčių seniūnijoje, Aukštuojų kaime dega beržynas ir samanos.

Į gaisravietę atvykusiems ugniagesiams miškingoje vietovėje buvo sunku rasti gaisro vietą, nes tik po intensyvios žvalgybos rastas privažiavimas prie gaisravietės – miško gilumoje degė miško paklotė. Ugniagesiams vandenį į gaisravietę teko vežioti iš už maždaug 1 kilometro esančio atviro vandens šaltinio.

Gaisro metu išdegė ir buvo užgesinta 50 arų plote degusi miško paklotė. Gaisras buvo likviduotas tik 14 val. 30 min.

Kaišiadoriečiams.lt primena, kad praėjusiais metais, taip pat balandžio mėnesį, tame pačiame miške esančiame Palapojos kaimelyje, gaisro metu vos nesudegė viso kaimelio pastatai.

Aną kartą, 2019 m. balandžio 3 dienos pavakare, buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Paparčių seniūnijoje, Palapojės kaime, miške dega žolė ir nuo jos užsidegė ūkinis pastatas. Į gaisro vietą buvo išsiųstos Kaišiadorių PGT, Žaslių ir Žiežmarių ugniagesių komandos. Vėliau prie gaisro gesinimo prisijungė ir Kaišiadorių miškų ūkio gaisrų gesinimo automobilis. Kadangi pats kaimelis yra labai mažas ir sunkiai randamas miškingoje vietoje, ugniagesiai susisiekė su savo kolega, kuris tuo metu turėjo nuo laisvą tarnybos dieną ir gerai pažįsta tas vietoves, kad pasitikslintų kaip greičiau pasiekti gaisravietę.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams vaizdas buvo tarsi pragare – liepsnojo durpingos pievos, miškas ir jo paklotė, ūkinis pastatas, dėl stipraus vėjo liepsnos sparčiai plito ir kėsinosi sunaikinti visą mažą kaimelį. Gaisro dūmai buvo matyti net iš Elektrėnų miesto ir aplinkinių gyvenviečių.

Ugniagesiams teko nemažai pavargti, kol pavyko pažaboti liepsnas ir apsaugoti kaimelio gyventojų turtą. Gaisras buvo likviduotas tik apie 20 val. vakaro. Gelbėtojai užgesino apie 4,5 ha plote degusį mišką bei jo paklotę, apie 13 ha durpingos pievos ir degantį ūkinį pastatą. Gaisro metu medinis ūkinis pastatas sudegė visiškai. Taip pat sudegė 2, laimei, buvę tušti, bičių aviliai. Dar vieną medinį ūkinį pastatą ir medinę pirtį ugniagesiams pavyko išgelbėti, nors liepsnos taip pat jau buvo juos pasiekusios.