Paparčiuose degė namas, Sepijoniškių kaime – pirtis

Ilgąjį šventinį savaitgalį ugniagesiams gelbėtojams darbo nestigo. Ypač nemažai iškvietimų buvo gauta dėl stipraus vėjo nuverstų medžių.

Kovo 8 dienos popietę, 13 val. 22 min., buvo gautas pranešimas, kad kelio Vilnius – Kaunas apie 70–71-ąjame kilometre pavojingai plaikstosi reklaminis stendas, gali nukristi ant važiuojamosios dalies. Atvykus gelbėtojams buvo atsikabinęs reklaminio stendo kampas, tačiau niekam pavojaus nebuvo.

Po keliolikos minučių, 13 val. 55 min., buvo gautas pranešimas, kad Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Kiemelių kaime, Ežero g. 46 dega žolė. 14 val. 5 min. buvo gautas papildomas pranešimas, kad pagalba nebereikalinga, degančią žolę užgesino patys gyventojai.

Dar vienas pranešimas apie degančia žolę Rumšiškių seniūnijoje esančiame Vosyliškių kaime buvo gautas 17 val. 9 min. Ugniagesiams atvykus nurodytu adresu gaisro požymių nebuvo. Pranešimas nepasitvirtino.

Tos pačios kovo 8-ios vakarą, 18 val. 33 min., buvo pranešta, kad Kruonio seniūnijoje, Strėvininkų kaime, medis užvirtęs ant beveik visos važiuojamosios dalies. Medis supjautas dalimis ir patrauktas nuo važiuojamosios kelio dalis. Kelio danga nušluota.

19 val. 48 min. apie ant važiuojamosios kelio dalies užgriuvusį medį buvo pranešta iš Vladikiškių kaimo. Nuvirtęs medis buvo supjaustytas ir patrauktas.

Tos pačios dienos vakarą, apie 20 val. 35 min., buvo gautas pranešimas, kad Rumšiškių seniūnijoje, Karčiupio kaime, Miško g. 11 galimai užvirė katilas. Paaiškėjo, kad pavojaus niekam nebuvo, pagalbos neprireikė.

Dar po keliolikos minučių, 20 val. 58 min., buvo gautas dar vienas pranešimas apie ant kelio nuvirtusį medį. Šį kartą medis buvo nuvirtęs Rumšiškių seniūnijoje, Dovainonių kaime, ant išvažiavimo iš restorano „Miško natos“. Atvykus gelbėtojams medis buvo patrauktas nuo važiuojamosios kelio dalies.

Kovo 9 dieną, 16 val. 46 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajono savivaldybėje, Nemaitonių seniūnijoje, Sepijoniškių kaime, Beržų gatvėje dega pirtis. Atvykus PGT gaisrą žmonės buvo apgesinę, atviros liepsnos nebuvo, iš pastogės rūko dūmai. Pirtis 6×4 m dydžio, rąstinė, apkalta lentomis, stogas dengtas bitumine danga. Prie pirties priblokuota 4×1,5 m malkinė ir dvi terasos su tos pačios dangos pastogėmis (4×3 m ir 6×2 m).

Gaisro metu apdegė apie 4×3 m saunos lubų ir 2 m² stogo dangos. Nuardyta 4 m² sienos apdailos lentelių, palėpėje nukastos virš saunos vietoje apšiltinimo buvusios pjuvenos.

Kovo 10 dieną, 7 val. 25 min., buvo gautas pranešimas, kad Paparčių kame, Ropėjos g. 6 dega medinis namas. Atvykus ugniagesiams prie krosnies buvo užsidegusios malkos, gyventojai užgesino patys. Dėl saugumo degusios malkos buvo išneštos iš namo.

Gaisro metu aprūko 4×3 m dydžio kambarys, apsilydė šaldytuvas ir radijas. Namas 1 aukšto, 9×6 m dydžio, medinis, stogas dengtas šiferiu.