Pareigūnai Kaišiadorių rajone aptiko 300 pakelių kontrabandinių cigarečių

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnai, siekdami užkirsti kelią akcizais apmokestinamų prekių laikymui, gabenimui, naudojimui ar realizavimui, pažeidžiant nustatytą tvarką, prižiūrimoje teritorijoje, aktyviai vykdo įvairias policines ir prevencines priemones.

Kauno apskr. VPK Kaišiadorių rajono policijos komisariato pareigūnai penktadienį, kovo 2 d., organizavo priemonę dėl akcizais apmokestinamų prekių nelegalios apyvartos pažeidimų išaiškinimo ir užkardymo. Priemonės metu vyro, gimusio 1976 m., namuose, Pravieniškių kaime, Kaišiadorių r. sav., rado 300 pakelių cigarečių, paženklintų Baltarusiškomis banderolėmis. Taip pat rasta degtinės bei viskio, kurie taip pat paženklinti Baltarusijos banderolėmis. Dėl rastų akcizais apmokestinamų prekių, pradėta administracinio nusižengimo bylos teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (toliau – LR ANK) 209 str. Surinkta medžiaga apie padarytus pažeidimus poveikio priemonių taikymui pateikta Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui.

Kontrabanda

Tą pačią dieną apie 23.25 val. pastebėta, kad iš Kaišiadorių mieste esančios parduotuvės išėjo jaunuolis, kuris išsinešė 0,5 l talpos alkoholinio gėrimo bokalą. Pareigūnams tikslinant aplinkybes paaiškėjo, kad jaunuoliui yra 19 metų. Jaunam vyrui už tai pagal LR ANK 484 (1) str. ir 485 str. gresia bauda iki 30 eurų. Darbuotoja pardavusi minėtam piliečiui alkoholinį gėrimą bei neprašiusi iš jo tapatybę patvirtinančio dokumento ir neįsitikinusi ar jis yra sulaukęs tokio amžiaus, nuo kurio gali įsigyti alkoholinius gėrimus, taip pat pažeidė Alkoholio kontrolės įstatymo reikalavimus. Apie padarytus pažeidimus surinkta medžiaga bus perduota Narkotinių, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui ekonominės sankcijos taikymui dėl Alkoholio kontrolės įstatymo 34 str. 4 d. numatyto pažeidimo padarymo.

Pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams už teikiamą informaciją bei ragina visuomet apie pastebėtus daromus teisės pažeidimus nedelsiant informuoti pareigūnus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Kauno apskr. VPK informacija

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto