Pareigūnai, specialios operacijos metu, pas sulaikytuosius rado daugiau negu 12 kg narkotinės medžiagos

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai po maždaug metus trukusio tyrimo sulaikė asmenis, kaip įtariama, organizavusius bei vykdžiusius narkotinės medžiagos – heroino kontrabandą stambiu mastu iš Tadžikistano į Lietuvos Respubliką. Turimais duomenimis, šiais narkotikais buvo aprūpinamas Vilniaus romų taboras.

Tyrimas pradėtas po to, kai 2015 m. vasarą buvo sudaryta policijos pareigūnų grupė, skirta kovoti su narkotinių medžiagų platinimu Vilniaus Kirtimų tabore. Po ilgalaikio tyrimo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai specialios operacijos metu sulaikė du Tadžikistano Respublikos piliečius. Pas sulaikytuosius asmenis buvo rasta daugiau nei 12 kg narkotinės medžiagos – heroino, kurio didmeninės rinkos vertė siekia daugiau kaip 400 tūkst. eurų.

Pareigūnai, gerai išanalizavę su narkotinių medžiagų platinimu susijusią informaciją, pradėjo domėtis dviejų tadžikų, kurie Lietuvoje įsigydavo naudotus automobilius, o vėliau juos gabendavo į NVS šalis, veikla.

Atlikus išsamų tyrimą, paaiškėjo, jog Tadžikistano piliečiai Lietuvoje vertėsi ne tik naudotų automobilių verslu, bet ir neteisėta narkotinių medžiagų kontrabanda bei platinimu labai dideliais kiekiais. Manoma, kad heroinas buvo gabenamas automobiliuose, tam specialiai pritaikytose slėptuvėse.

Policijos pareigūnai, sėkmingai atlikę baudžiamajame procese numatytus ikiteisminio tyrimo veiksmus, birželio 14 d. naktį greitkelyje Kaunas – Vilnius sulaikė du Tadžikistano piliečius. Automobilyje pareigūnai surado didelį kiekį narkotinės medžiagos – heroino. Kratos atliktos sulaikytųjų gyvenamosiose vietose ir automobiliuose. Operacija vyko net trijuose Lietuvos miestuose ‒ Vilniuje, Kaune ir Marijampolėje.

Šiuo metu įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės ‒ suėmimai. Manoma, kad sulaikomų asmenų bus daugiau. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir koordinuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Vilniaus apskr. VPK informacija