Parengta Kaišiadorių sporto arenos su baseinu galimybių studija

Šiandien Kaišiadorių krašto sportininkai yra priversti sportuoti salėse, kurios neretu atveju yra arba per mažos, arba pasenusios ir nepritaikytos didesniam žiūrovų skaičiui. Kartais susiduriama net ir su labai kurioziškomis situacijomis. Pavyzdžiui, salės futbolo komanda praeityje du kartus laimėjo LFF futsal pirmos lygos čempionatą, tačiau dėl reikalavimus atitinkančios infrastruktūros stokos negalėjo žaisti aukščiausioje lygoje. Tokia situacija vienareikšmiškai daro neigiamą poveikį sportininkų motyvacijai, taip pat ir apriboja jaunimo ugdymo ir sveikos gyvensenos skatinimo galimybes. Siekiant išspręsti šią problemą, neseniai žengtas pirmas žingsnis – parengta 6186 m2 dydžio Universalios daugiafunkcės sporto arenos su plaukimo baseinu galimybių studija.

„Universalios daugiafunkcės sporto arenos, kurioje galėtų žaisti krepšinio, salės futbolo, tinklinio ir kitų sporto šakų komandos, kuri atitiktų tokio pobūdžio arenoms keliamus reikalavimus ir būtų patogi žiūrovams, poreikis buvo žinomas jau anksčiau. Todėl Koalicijos programoje 2019–2023 buvo numatyta parengti naujo sporto komplekso Kaišiadoryse projektą, o atnaujinus Koalicijos programą 2020 m., ši nuostata buvo papildyta numatant ir Kaišiadorių plaukimo baseino rekonstrukciją. Praėjusiais metais užbaigus Kaišiadorių miesto stadiono rekonstrukciją, atsivėrė galimybės įgyvendinti kitus projektus sporto srityje, o ši galimybių studija, kartu su investicijų projektu, atsako į klausimą, kaip toliau turėtų būti vystoma sporto infrastruktūra Kaišiadorių mieste, ir yra pirmieji žingsniai naujosios sporto arenos link“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Pasak Kaišiadorių švietimo ir sporto centro vadovo Dainiaus Tamulevičiaus, rengiant galimybių studiją, didelis dėmesys buvo skiriamas kuo didesnės sporto sričių įvairovės užtikrinimui ir sezoniškumo problemos įveikimui. Siekta, kad sparčiai populiarėjančios, tačiau dėl infrastruktūros ribotumų šiuo metu tik lauke šiltuoju metų laiku kultivuojamos sporto šakos, pavyzdžiui, tenisas, gyventojams būtų prieinamos visus metus. Tas pats pasakytina apie salės futbolą, krepšinį, regbį, dziudo ir lengvąją atletiką.

Pirmajame projektuojamo pastato aukšte numatomas baseinas su SPA erdve ir universali sporto salė su 800 vietų žiūrovų tribūna. Universali sporto salė bus tinkama krepšiniui, rankiniui, salės futbolui, lauko tenisui, tinkliniui, badmintonui, dziudo, karatė, stalo tenisui ir kitoms sporto šakoms. Kalbant apie baseiną, jį planuojama įrengti 6 takų ir 25 metrų ilgio su 200 vietų žiūrovų tribūna. Toks baseinas puikiai tinka mokyti vaikus plaukimo, taip pat rajono lygmens varžybų organizavimui. Šalia baseino numatoma SPA erdvė su masažiniu baseinu bei trimis pirtimis.

Antrajame Kaišiadorių sporto centro aukšte planuojamos trys 240–370 m2 sporto erdvės. Pirmojoje numatyta sporto salė, antrojoje salėje vyktų dziudo, karatė ar stalo teniso treniruotės, o trečiojoje sporto salėje – lengvosios atletikos, zumbos ir kitų sporto šakų užsiėmimai.

Trečiajame aukšte ir rūsyje suprojektuotos techninės patalpos. Pagal investicinį projektą tokios sporto arenos su plaukimo baseinu statybos ir įrengimas kainuotų apie 11 200 000 eurų, tačiau dėl infliacijos suma gali didėti. Įgyvendintas projektas atsipirks per visuomenės sveikatinimą ir krašto patrauklumo didinimą prizmes. Esminius sprendimus dėl kitų etapų turės priimti Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba.

Investicinis projektas 

Statybos projektas