Pasidaryk pats: 3D hologramų projektorius

Ko gero visi esame matę filmų, kuriuose žmonės vieni su kitais bendrauja prieš save matydami savo pašnekovo 3D atvaizdą. Juk tikriausiai visi pagalvojote, kad toks bendravimas tikrai būtų nuostabus.

Kai kurie filmų epizodai tikriausiai dar negreit atsiras realybėje ir žmonių buityje, tačiau kai ką galima pasidaryti ir turėti namuose patiems. Pavyzdžiui, juk visai smagu būtų namuose turėti 3D hologramų projektorių, tiesa?

Kaišiadoriečiams.lt dalinasi vaizdo įrašu, kurio pagalba galėsite namuose mėgautis 3D vaizdais. Ir visą tai galite pasidaryti dabar pat, nes namuose ko gero kiekvienas turi šiuo daiktus.

Tam, kad namuose galėtumėte mėgautis 3D hologramų vaizdais, jums reikės:

  • popieriaus;
  • liniuotės;
  • rašiklio;
  • žirklių;
  • permatomo plastiko (gali būti ir kompaktinių diskų dėžutės viršelis ar koks nors kitas permatomas plastiko gabalėlis);
  • permatomos lipnios juostelės (jeigu neturite, tuomet galite naudoti tiesiog klijus);
  • telefono.

Pirmiausia ant popieriaus lapo nusibraižome trafaretą, kurį naudosime formoms iš plastiko iškirpti. Ant popieriaus lapo nusibraižome lygiašonę trapeciją, kurios viršutinė kraštinė bus 1 cm ilgio, apatinė kraštinė 6 cm ilgio, o aukštinė – 3,5 cm.

Išsikirpę šią lygiašonę trapeciją dedame jos trafaretą ant permatomo plastiko ir nusibraižome keturias tokias pačias figūras. Nubraižytas figūras iškerpame ir suklijuojame jas tarpusavyje lipnia juostele, kad gautųsi piramidė su nukirsta viršūne.

Viskas, mūsų „įrankis“ skirtas 3D hologramoms peržiūrėti jau paruoštas. Dabar belieka Youtube pasiieškoti 3D hologramų video (paieškos laukelyje veskite „3D hologram videos“). Suradę norimą video paleidžiame jį telefone ir ant telefono ekrano vidurio dedame pasigamintą piramidę siauresne dalimi į apačią.

Prašom, namuose mes jau turime pasigaminę 3D hologramų projektorių. O tam, kad vaizdas būtų geresnis ir aiškiau matomas, 3D vaizdus patariame žiūrėti tamsoje.