Pasirašyta Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos pastato remonto sutartis

Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius Česlovas Neviera ir UAB „Akvesta“ direktorius pasirašė statybų rangos sutartį dėl administracinės paskirties pastato Gedimino g. 69 Kaišiadoryse paprastojo remonto darbų.

Savivaldybės mero Vytenio Tomkaus teigimu, suremontavus Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos pastatą pagerės viešųjų paslaugų teikimas, paslaugų prieinamumas bus dar labiau užtikrinamas sukūrus naujas erdves veiklai ir užtikrinus neįgaliųjų patekimą į biblioteką. Po projekto įgyvendinimo čia bus ir toliau tęsiama dabartinė veikla, t.y. organizuojami renginiai, vyks edukacijos bei padidės šių renginių intensyvumas. Atnaujintas bibliotekos pastatas suteiks galimybę lankytojams turiningai praleisti laisvalaikį, plėsti žinias, bendrauti ir dalyvauti įvairiose veiklose.

Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos pastatas yra pastatytas 1978 m. Nuo pastatymo, pastatas nebuvo nė karto rekonstruojamas, buvo atlikti tik smulkūs remonto darbai. Atsižvelgus į dabartinius lankytojų poreikius ir šiuolaikinės ir naujoviškos bibliotekos reikalavimus užtikrinti bibliotekos erdvę bendruomenės narių poreikių tenkinimui, bus atliekami Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos paprastojo remonto darbai (planuojama atlikti vidaus apdailos darbus, vidaus santechnikos darbus, vidaus elektros tinklų atnaujinimą, elektroninių ryšių atnaujinimą, apsauginės ir gaisrinės signalizacijos atnaujinimą, šildymo sistemos atnaujinimą).

Finansavimo su CPVA sutartimi Savivaldybės administracijai šio projektui įgyvendinimui buvo skirtas 167836,41 Eur finansavimas. Paskelbus bibliotekos paprastojo remonto darbų supaprastintą atvirą konkursą statybos rangos darbai buvo nupirkti už 146861,55 Eur. Paprastojo remonto darbų atlikimo terminas 8 mėnesiai. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo, Savivaldybė prie šio projekto įgyvendinimo prisidės 22 030 Eur.

„Ilgus metus renovacijos laukusios Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos laukia didelės permainos. Bibliotekos pastate kapitalinio remonto iki šiol nėra buvę, todėl labai džiaugiamės, nes pastato remontas buvo būtinas ir seniai planuotas. Šis remontas leis bibliotekai tapti šiuolaikiška ir patrauklia ne tik atnaujinta infrastruktūra, bet ir naujoviškomis paslaugomis. Dėl netrukus prasidėsiančių bibliotekos pastato rekonstravimo darbų tiek bibliotekos darbuotojams, tiek skaitytojams teks susidurti su įvairiais sunkumais, nepatogumais. Tačiau žinome, jog tai laikina, ir esame nusiteikę viską įveikti“- sakė Kaišiadorių viešosios bibliotekos direktorė Aldona Naudžiūnaitė.

Primename, kad kol bus vykdomi remonto darbai, Kaišiadorių rajono viešoji biblioteka paslaugas laikinai teiks šiose vietose: Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyrius veiks Kaišiadorių verslo ir technologijų mokyklos bendrabutyje I aukšte (Girelės g. 53, Kaišiadorys), Periodikos skaitykla ir internetas persikėlė į Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos pradinių klasių mokyklos (Gedimino g. 38, esančios prie Kaišiadorių kultūros centro) II aukšto 204 kabinete, Vaikų literatūros skyrius veiks Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos pradinių klasių mokyklos (Gedimino g. 38, esančioje prie Kaišiadorių kultūros centro) II aukšte 203 kabinete. Į kitas patalpas bus iškelta ir Kaišiadorių viešosios bibliotekos pastate buvusi Kaišiadorių apylinkės seniūnija.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.