Pasirašyta projekto „Pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimas aplink Girelės II tvenkinį Kaišiadorių mieste“ finansavimo sutartis

Projektas skirtas pagerinti pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimo sąlygas Kaišiadorių mieste, padidinant gyventojų mobilumą ir prisidedant prie aplinkos taršos mažinimo. Dviračiai yra puiki alternatyva automobiliams, tačiau esamų dviračių takų nepakanka sujungti miesto centrą su aplinkinėmis gyvenvietėmis. Girelės I ir II tvenkiniai yra reikšminga miesto urbanistinės struktūros dalis, kadangi už jų, miesto pakraštyje yra susiformavusios gyvenamosios teritorijos. Visgi dauguma viešųjų įstaigų, verslo subjektų yra centrinėje miesto dalyje.

Norint patekti iš gyvenamosios teritorijos prie Girelės tvenkinių į miesto centrą dviračiais/pėsčiomis, tenka važiuoti/eiti nesaugiu kelkraščiu, judria Kaišiadorys-Žiežmariai kelio atkarpa. Įgyvendinus projektą Kaišiadorių miesto gyventojai turės galimybę pėsčiomis/dviračiais saugiai pasiekti centrinę miesto dalį, nereikės važiuoti/eiti nesaugiais kelkraščiais. Įrengus naują pėsčiųjų ir dviračių taką bus skatinamas aplinkai draugiškas transportas.

2017 m. rugsėjo 11 d. Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija kartu su Transporto investicijų direkcija pasirašė projekto Nr. 04.5.1-TID-R-516-21-0003 „Pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimas aplink Girelės II tvenkinį Kaišiadorių mieste“ sutartį, kuri įgyvendinama pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ įgyvendinimo priemonę „Pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija ir plėtra“. Viso bus rekonstruota 1,11 km ilgio dviračių ir pėsčiųjų takas. Projekto kaina – 121 173,05 Eur. Prašoma finansavimo suma – 102 997,09 Eur.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto