Pasirašytas istorinis ir pirmasis toks Lietuvoje susitarimas

2015 m. rugsėjo 29 d. Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje oficialaus renginio metu pasirašytas istorinis Saugios kaimynystės susitarimas tarp šios įstaigos, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato ir Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos Pravieniškių seniūnijos. Šio susitarimo tikslas – sustiprinti bendradarbiavimą tarp minėtų socialinių partnerių, siekiant turimais ištekliais pasiekti geresnius rezultatus užtikrinant gyvenvietės bendruomenės saugumą, geresnę įkalinimo įstaigos prieigų apsaugą, taip pat pasiekti geresnį veiksmų ir informacijos koordinavimo su policijos padaliniais lygį.

Saugios kaimynystės susitarimo pasirašymo renginyje dalyvavo Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius Česlovas Neviera,  Kaišiadorių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algimantas Janavičius, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato viršininkas Ramūnas Grigonis, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Augustas Pilvelis ir kiti šios įstaigos atstovai, Pravieniškių seniūnė Galina Jengalyčeva, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos vadovybė ir darbuotojai.

Renginį pradėjęs Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktorius Virginijus Ceslevičius pažymėjo, kad  šis susitarimas teisiškai įtvirtina ilgametį ir produktyvų tarpusavio bendradarbiavimą įgyvendinant įvairias teisės pažeidimų prevencines priemones ir išreiškė viltį, kad tolesnis bendradarbiavimas pagal šį susitarimą bus dar efektyvesnis.

Kaišiadorių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algimantas Janavičius ir administracijos direktorius Česlovas Neviera palinkėjo Saugios kaimynystės susitarimo sėkmingo įgyvendinimo ir produktyvaus bendradarbiavimo didinant vietos bendruomenės gyventojų  saugumą.

Pravieniškių seniūnė Galina Jengalyčeva pažymėjo, kad tarp susitarimą pasirašančių šalių yra daugybė interesų sąlyčio taškų ir šiandienos istorinis įvykis tai įtvirtina dokumentais. Pasidžiaugė, kad jau eilę metų Pravieniškių pataisos namai ir Kaišiadorių policija aktyviai dalyvauja vietos bendruomenės gyvenime ir reikšmingai prisideda didinant jos saugumą įvairiomis prevencinėmis priemonėmis. Pasak seniūnės, didžiulės įkalinimo įstaigos buvimas šiame miestelyje iš pirmo žvilgsnio atrodo didžiulis minusas, tačiau glaudaus bendradarbiavimo dėka daugelį minusų pavyksta pakeisti pliusais.

Saugios kaimynystės susitarime numatoma, kad susitarimo šalys keisis informacija pastebėjus rengiamą ar daromą nusikalstamą veiką ar kitokį teisės pažeidimą, teiks aktualią informaciją  apie nusikalstamų veikų prevenciją saugios kaimynystės teritorijoje, dalyvaus susitikimuose ir renginiuose (mokymuose, informacinės dienos renginiuose, apvalaus stalo diskusijose ir pan.) saugios kaimynystės klausimais. Pravieniškių seniūnija taip pat įsipareigoja padėti pagal galimybes parengti informacinius leidinius teisės pažeidimų prevencijos tematika.

Pataisos namai sumontavo ir renginio dieną Pravieniškių gyvenvietėje atidengė du informacinius stendus, informuojančius visuomenę apie saugios kaimynystės partnerystę šioje teritorijoje, stenduose pateikiami kontaktai ir nuorodos kur kreiptis sužinojus apie galimą teisėtvarkos pažeidimą ar gavus kitokios saugios kaimynystės partneriams svarbios informacijos.

Numatoma, kad Saugios kaimynystės susitarimas galios neribotą laiką.

Kaišiadorių r. savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto