Pasitikrinkite, ar jūsų automobilyje nėra taršos parametrus klastojančios įrangos

Spalio 23 d. „Volkswagen“ atstovai oficialiai patvirtino, kad Europos Sąjungoje parduodamų automobilių su EU5 ir EU6 standarto EA288 modelio dyzeliniais varikliais valdymo sistemose nėra įdiegta taršos parametrus klastojančios neteisėtos programinės įrangos. Vadinasi, kad visi „Vokswagen“ įmonės parduodami automobiliai su šio tipo varikliais atitinka aplinkosaugos reikalavimus.

„Volkswagen“ automobilių savininkai jau ir patys gali apsilankyti oficialiame tinklalapyje info.volkswagen.com ir, įvedę savo automobilio VIN numerį pasitikrinti, ar jų automobiliuose nėra sumontuotos taršos parametrus klastojančios neteisėtos programinės įrangos. Panašūs tinklalapiai taip pat veikia ir „Audi“, „Škoda“ ir „SEAT“ automobilių markėms.

Tiems automobilių savininkams, kurių transporto priemonėse yra įdiegta minėta įranga, variklių valdymo įrangos koregavimo darbai bus pradėti 2016 m. ir jiems tai visiškai nieko nekainuos.

Artimiausiu laiku „Volkswagen“ turėtų informuoti probleminių automobilių savininkus, kokių priemonių jiems būtina imtis.