Paskelbtas turtingiausių 250 Lietuvos žmonių sąrašas

„VP grupės“ valdybos pirmininkas ir didžiausias akcininkas Nerijus Numavičius lieka turtingiausiu žmogumi ir vieninteliu milijardieriumi Lietuvoje – jo turtą žurnalas „IQ Top“ įvertino 1,3 mlrd. eurų. „IQ Tope“ antruoju įrašytame tos pačios grupės akcininko Žilvino Marcinkevičiaus turtas siekia 245 mln. eurų, o trečioje vietoje esančio „MG Baltic“ savininko Dariaus Mockaus – 245 mln. eurų.

Žurnalas „IQ Top“ pirmą kartą paskelbė 250 turtingiausių žmonių sąrašą, kuriame ne tik įvairių bendrovių savininkai, bet ir sporto žvaigždės, politikai. Naujausiame numeryje „IQ Top“ taip pat atkreipia dėmesį į turtingiausių žmonių bendražygius, vadinamąsias dešiniąsias rankas. Šie asmenys turi didžiulę įtaką sėkmingose bendrovėse ir valdydami sąlyginai nedidelę akcijų dalį yra vieni turtingiausių šalies gyventojų. Pavyzdžiui, „Norfos mažmenos“ valdybos pirmininko Dainiaus Dundulio turtas vertinamas 222 mln. eurų (5 vieta „IQ Tope“), o jo verslo partnerio Rolando Činčiaus – 20 mln. eurų (102 vieta). Kitas pavyzdys – „Girtekos logistics“ valdybos pirmininko Mindaugo Railos turtas įvertintas 160 mln. eurų (9 vieta „IQ Tope“), o mažesniojo bendrovės akcininko Edvardo Liachovičiaus – 16 mln. eurų (119 vieta).
„IQ Top“ taip pat apžvelgė visų tiesiogiai išrinktų savivaldybių merų turtus – kai kurie jų pateko ir į turtingiausių šalies gyventojų sąrašą. Tai – Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, Biržų – Valdemaras Valkiūnas, Palangos – Šarūnas Vaitkus, Druskininkų – Ričardas Malinauskas ir Kėdainių – Saulius Grinkevičius. Tiesa, merų turtas buvo vertintas pagal Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktas deklaracijas, tuo tarpu verslininkų – pagal įmonių veiklos rezultatus ir kitus rodiklius, parodančius jų valdomų bendrovių vertę.
Turtingiausių Lietuvos žmonių dešimtukas:
1. Nerijus Numavičius, VP grupės valdybos pirmininkas – 1,3 mlrd. eurų;
2. Žilvinas Marcinkevičius, VP grupės akcininkas – 350 mln. eurų;
3. Darius Mockus, „MG Baltic“ valdybos pirmininkas – 245 mln. eurų;
4. Vladas Numavičius, VP grupės akcininkas – 241 mln. eurų;
5. Dainius Dundulis, „Norfos mažmena“ valdybos pirmininkas – 222 mln. eurų;
6. Mindaugas Marcinkevičius, VP grupės, Baltarusijos prekybos tinklo „Mart Inn“ akcininkas – 195 mln. eurų;
7. Arūnas Martinkevičius, SBA koncerno prezidentas – 184 mln. eurų;
8. Lyda Lubienė, „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė – 178 mln. eurų;
9. Mindaugas Raila, „Girteka logistics“ valdybos pirmininkas – 160 mln. eurų;
10. Ramūnas Karbauskis, „Agrokoncerno“ grupės prezidentas – 151 mln. eurų.