Paskolos internetu: kaip ir kodėl verta skolintis?

Atsiradus internetinei bankininkystei, skaitmeninėms technologijoms nuolat tobulėjant, susikūrė ir puiki terpė internetinėms paskoloms. Šiandien tiek Lietuvoje, tiek ir bet kurioje šalyje gyvenantieji turi daug pasirinkimo alternatyvų. Jau beveik praeitis – senos bankų formos, kurias buvo būtina pildyti ranka ir kurias tekdavo įteikti atsakingam banko darbuotojui. Apskritai internetines paskolas suteikiančios bendrovės keičia skolinimo būdus.

Paskolų internetu privalumai

Kuo internetinė paskolų bendrovė skiriasi nuo banko, kurio klientas esate daugelį metų? Naujosios kartos kreditoriai orientuojasi, kad klientams būtų lengva skolintis:

  • Greitas paraiškų įvertinimas. Kreditoriai, teikiantys paskolas internetu, nedelsiant pateikia atsakymą, ar atitinkate pareiškėjui taikomus kriterijus, kokio dydžio paskolą internetu galite gauti, kiek įmokų kiekvieną mėnesį reikės mokėti ir kt. Tuo tarpu tradiciniai bankai, jei ir leidžia užpildyti paraiškas internetu, užtrunka jas įvertinti, jums tenka važiuoti į banko filialą.
  • Mažesni mokesčiai. Visuomet verta pasidomėti bent kelių kreditorių pasiūlymais. Internetinės paskolų bendrovės dažnai taiko mažesnes palūkanas, nei sumokėtumėte kitur, mažesni ir paslaugų mokesčiai (dažnai jų apskritai nebūna). Pastebime, kad nemažai lietuvių vis dar mano, kad pigiausia skolintis iš banko. Tačiau bankai turi išlaikyti savo fizinius filialus, mokėti atlyginimu darbuotojams, todėl paskolos – brangesnės. Kaip rodo vieno didžiausių bankų pateikta statistika, vartojimo paskolų metinės palūkanos jame – nuo 11,9 iki 22,9 proc.
  • Paprastesnis bendradarbiavimas, didesnė pagarba klientams. Bankai ir kredito unijos metams bėgant pradėjo mažiau vertinti klientus, o kai kurie iš šių kreditorių netgi ėmė elgtis nemandagiai. Banke gauti paskolą lengva, jei turite puikią kredito istoriją. Tačiau jei pastaruoju metu buvote susidūrę su finansiniais sunkumais, bankų ir kredito unijų durys jums gali užsiverti. Internetinės paskolų bendrovės palankiau vertina žemesnius kredito reitingus, o ir dažnai naudoja alternatyvą informaciją kreditingumui įvertinti, pavyzdžiui, analizuoja, kaip mokate komunalinius mokesčius, gali netgi žvilgtelėti į socialinių tinklų paskyras.
  • Daugeliui paskolų internetu nereikia užstato. Didžioji dalis vartojimui skirtų paskolų internetu suteikiamos be užstato. Tai reiškia, kad nereikia įkeisti turto: daugiau saugumo būtent paskolą internetu imančiajai pusei. Jei negalėsite vykdyti sutarties sąlygų, blogiausia, kas nutiks – teks ieškoti refinansavimo galimybės ir atsiras juoda dėmė kredito istorijoje, tačiau niekas neparduos automobilio ar namo.

Kaip skolintis internetu?

Gauti paskolą tikriausiai bus kiek paprasčiau: paraiškos paskolai gauti pildymas trunka ne ilgiau nei 10–15 min. Paskolų bendrovei turėsite pateikti asmeninę, finansinę informaciją (apie darbovietę, pajamas, išlaidas ir kt.). Taip pat turėsite atitikti standartinius reikalavimus: būti LR pilietis, ne jaunesnis nei 18 m. ir t. t. Tiesiog vadovaukitės išsamiais gidais, pateiktas filmukais ir kita informacija, palengvinančia naudojimąsi internetinių paskolų svetaine.

Netradiciniai skolintojai

Geriausius paskolų pasiūlymus galima gauti iš netradicinių kreditorių. Nauji rinkos žaidėjai orientuojasi tik į tam tikros rūšies paskolas, nesiūlydami atsidaryti taupomosios sąskaitos, įsigyti kreditinės kortelės, sudaryti draudimo sutarties ar įvairių verslo paslaugų. Šiame segmente pastaruoju metu klesti tarpusavio skolinimo (angl. P2P, peer-to-peer – žmogus žmogui) platformos. P2P kreditoriai eBay modelį tiesiog pritaikė paskolų rinkai: bet kuris asmuo gali kreiptis dėl paskolos skelbdamas viešą aukcioną. Finansuotojai, kuriuos sąlygos ir kredito reitingas tenkina, paskolina pasirinktą sumą, ir atvirkščiai.

Reziumuojant:

  • Jei norite gauti paskolą geresnėmis sąlygomis, būtinai pasidomėkite internetinių paskolų bendrovių sąlygomis, naudokitės taupančiomis jūsų laiką paskolų palyginimo svetainėmis.
  • Rinkitės patikimas bendroves ir išvengsite bet kokių nemalonumų.
  • Naudokitės tomis banko paslaugomis, kurios kol kas neturi alternatyvų, tačiau ieškodami, kur pasiskolinti, rinkitės tuos, kurie jus vertina geriausiai. Bankai teikia nemažai vertingų paslaugų ir padeda sutaupyti laiko, tačiau kalbant apie paskolas jie – ne visada geriausias pasirinkimas.
  • Nr. 19/10
Naujienos iš interneto