Paskutiniąją metų dieną kviečia sudeginti visas blogybes

Gruodžio 31-ąją, paskutinę metų dieną, Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse kviečia sudeginti per metus susikaupusias visas blogybes! 12 val. nuo muziejaus miestelio blukvilkiai vilks ir degins blukį – lai sudega rūpesčiai ir problemos! Organizatoriai žada daug linksmybių, vaišių, šokių ir dainų. Šis blukio deginimas muziejuje – jau trečiasis.

XIX a. per Kalėdas po Žemaitijos kaimus vaikščiojo vadinamieji blukvilkiai – vaikinai, kurie su dideliu triukšmu, mušdami tabalus, vilkdavo blukį. Taip užsukdami į kiekvieną kiemą, surinkdavo visą blogį. Blukį vėliau iškilmingai sudegindavo kaip sunkų praėjusį metą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kalėdinio blukio (arba bluko) apeigos tikrai yra ne visiems žinomos. Šiuo renginiu muziejininkai siekia, kad lankytojai ne tik išvystų šį ritualą, bet ir patys jame dalyvautų – juk kiekvienas nori atsikratyti per metus susikaupusiomis bėdomis, pykčiais ar negandomis. Tą padaryti bus galima trinktelint per blukį lazda ar kokiu kitu daiktu, galvojant apie tai, kas neišsipildė, kas trikdo ir pykdo mus mūsų viduje. Kiti galės užrašyti ant lapelių tai, kas guli ant širdies, ir sudeginti kartu su blukiu.

Lietuvos liaudies buities muziejus šiais metais švenčia 50 metų įkūrimo jubiliejų. Kalėdinio blukio deginimo šventė – tai paskutinis metų renginys, skirtas penkiasdešimtmečio minėjimui.

Kas? Kalėdinio blukio deginimas

Kur? Lietuvos liaudies buities muziejuje, (pradžia – muziejaus miestelyje, deginimas – Karčemos aikštėje)

Kada? Gruodžio 31 d., šeštadienį, 12 val. (trukmė – 3 val.)